Skip to main content

Постанова про Державний Прапор України

Державний Прапор України затверджено постановою Верховної Ради України від 28 січня 1992 року № 2067-12 «Про Державний прапор України».

Державний Прапор – один з трьох офіційних державних символів, що символізують суверенітет держави. Державний Прапор України – прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої – синього кольору, нижньої – жовтого кольору, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.

Значення синього та жовтого кольорів на прапорі традиційно трактують як поєднання чистого, мирного безхмарного неба, що простягнулося над жовтим кольором хлібного лану – символу мирної праці і достатку.

У серпні 2004 року Президент України Леонід Кучма видав указ «Про День Державного Прапора України», який відзначається щорічно 23 серпня.

У статті 20 Конституції України закріплено, що Державний Прапор України – стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів.

Відповідальність за наругу над державними символами України передбачено у статті 338 Кримінального кодексу України.

Публічна наруга над Державним Прапором України, Державним Гербом України або Державним Гімном України – карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850гр.) або арештом на строк до шести місяців або позбавленням волі на строк до трьох років.

 

Головне територіальне управління

юстиції у Тернопільській області