Skip to main content

Про роботу системи електронних торгів арештованим майном – СЕТАМ

У квітні місяці 2014 року Міністерством юстиції України запроваджено систему реалізації арештованого майна шляхом проведення електронних торгів (СЕТАМ). За результатами проведених виконавчих дій, описане та арештоване державним виконавцем майно передається на реалізацію шляхом опублікування повідомлення в СЕТАМ. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 710-р прийнято рішення про поширення роботи СЕТАМ на всій території України, в тому числі і по Тернопільській області.

Це проект – мета якого зробити торги арештованим та конфіскованим майном, яке вилучено державними виконавцями максимально прозорими і відкритими для громадськості, позбавитися корупційної складової під час реалізації арештованого майна, забезпечити проведення торгів автоматизованими.

З метою досягнення прозорості електронних торгів Міністерством юстиції України забезпечено спрощення процедури реєстрації учасників електронних торгів. Тобто, кожен бажаючий може прийняти участь в електронних торгах. Реалізація арештованого державними виконавцями майна проводиться виключно на сайті, який функціонує в цілодобовому режимі і доступний усім користувачам мережі Інтернет. Для того, щоб взяти участь у торгах необхідно зареєструватися на сайті, створити особистий кабінет, а також сплатити гарантійний  внесок. У день проведення торгів учасники роблять свої ставки, по закінченні яких, в оn-line ефірі встановлюється переможець торгів. Учасники електронних торгів можуть створювати особистий кабінет і стежити за ходом торгів в режимі оn-line.

Організатором електронних торгів виступає державне підприємство «СЕТАМ», яке належить до сфери управління Міністерства юстиції України та відповідно до законодавства уповноважене на здійснення заходів зі створення та супроводження програмного забезпечення Системи електронних торгів арештованим майном.

На електронних торгах реалізується арештоване державними виконавцями рухоме або нерухоме майно, яке передається для його реалізації  до державного підприємства «СЕТАМ.

Зареєструватися на електронних торгах можна за допомогою особистого кабінету. Особистий кабінет це розділ Веб-сайту https://setam.net.ua/, доступ до якого має тільки зареєстрований учасник, що авторизується за допомогою особистих ідентифікаторів доступу до Особистого кабінету – логіну та пароля. У ньому розміщуються інформаційні повідомлення про електронні торги та результати їх проведення, у яких користувач бере участь. Через Особистий кабінет здійснюється подача заявок на участь в електронних торгах, проводяться торговельні сесії електронних торгів, роздруковуються необхідні учаснику матеріали.

На сьогоднішній день Веб-сайт системи електронних торгів арештованим майном є досить простий у користуванні та забезпечує зручний пошук майна за відповідними категоріями.

За результатами проведених виконавчих дій, описане та арештоване державним виконавцем майно передається на реалізацію шляхом опублікування повідомлення в Системі СЕТАМ.

Для участі в електронних торгах учасник проходить процедуру реєстрації на веб-сайті (https://setam.net.ua/), сплачує гарантійний внесок, подає заявку на участь в електронних торгах за формою, яка розміщена на сайті. Електронні торги у формі аукціону розпочинаються о 09.00 годині дня, визначеного в інформаційному повідомленні, та закінчуються на третій календарний день о 22.00 годині. При цьому, якщо остання цінова пропозиція надійшла за 5 хвилин до завершення строку, електронні торги автоматично продовжуються на 10 хвилин від часу подання останньої цінової пропозиції, але не пізніше 24.00 години.

Цінова пропозиція подається через Веб – сайт електронних торгів з кроком підвищення ставки, зазначеним у повідомленні про електронні торги. Перша цінова пропозиція може бути рівною стартовій ціні лота. Кожна наступна цінова пропозиція повинна містити ціну, що на встановлений Організатором торгів крок вища за попередню. Кожен з учасників має можливість під час проведення електронних торгів у формі аукціону вказати через веб – сайт електронних торгів особливу ставку покупки лота. Особлива ставка  це цінова пропозиція учасника електронних торгів у формі аукціону придбати майно, зроблена незалежно від перебігу торгів. Інформація про хід електронних торгів оновлюється одразу після внесення одним із учасників наступної цінової пропозиції або подання учасником особливої ставки покупки лота. Переможцем електронних торгів визнається учасник, від якого на момент завершення електронних торгів надійшла найвища цінова пропозиція.

Цікавим для громадян у зазначеній системі електронних торгів арештованим майном є те, що кожен зареєструвавшись у системі може придбати майно за помірними цінами, а у деяких випадках дешевше у два рази від ринкових цін. Слід зазначити, що до системи на сьогоднішній день внесено майно починаючи від речей домашнього вжитку (телевізор, праска, пральна машина та інше) закінчуючи автомобілями, а також нерухомістю.

Зниження вартості арештованого майна здійснюється за рахунок відсутності купівельного попиту під час проведення перши, а також других електронних торгів.

На сьогоднішній день «СЕТАМ» є найбільшим електронним майданчиком в державі, і у ньому зареєстровано більше 35 тисяч учасників системи.

Упродовж І півріччя 2017 року до СЕТАМ (системи електронних торгів арештованого майна) державними виконавцями Тернопільської області внесено 1053 лоти на суму 61 644 586 грн.

Усього реалізовано майна по 145 лотах на суму 14 659 301 грн.

Упродовж першого півріччя 2017 року від реалізації арештованого державними виконавцями майна перераховано коштів на рахунки органів державної виконавчої служби області по  141 лоту на суму  11 414 660 грн.

На кінець першого півріччя 2017 року на реалізації знаходиться 3760 лотів на суму 126 884 424 грн.

 

 

Начальник Головного територіального

 управління юстиції у Тернопільській області                                                                  Едуард Кольцов