Skip to main content

Автоматизована система виконавчого провадження

З 5 січня 2017 року діє норма Закону України «Про виконавче провадження» щодо автоматизованої системи виконавчого провадження (далі – Система).

Реєстрація виконавчих документів, документів виконавчого провадження, фіксування виконавчих дій здійснюється в Системі, порядок функціонування якої визначається Міністерством юстиції України.

Вільний та безоплатний доступ до інформації Системи забезпечує Міністерство юстиції України у мережі Інтернет на своєму офіційному веб-сайті з можливістю перегляду, пошуку, копіювання та роздрукування інформації, без обмежень та цілодобово.

Система забезпечує об’єктивний та неупереджений розподіл виконавчих документів між державними виконавцями; надає сторонам виконавчого провадження інформацію про виконавче провадження; виготовлення документів виконавчого провадження; централізоване зберігання документів виконавчого провадження; формування Єдиного реєстру боржників тощо.

Рішення виконавців та посадових осіб органів державної виконавчої служби виготовляються за допомогою Системи. В разі тимчасової відсутності доступу до Системи допускається виготовлення документів на паперових носіях з подальшим обов’язковим внесенням їх до Системи не пізніше наступного робочого дня після відновлення її роботи.

Складовою Системи є реєстр боржників, який ведеться з метою оприлюднення в режимі реального часу.

Одночасно з відповідними положеннями Закону України «Про виконавче провадження» набув чинності наказ Міністерства юстиції України від 05.08.2016 № 2432/5 «Про затвердження Положення про автоматизовану систему виконавчого провадження», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 12.08.2016 за № 1126/29256, яким затверджено Положення про автоматизовану систему виконавчого провадження.

Система забезпечує можливість формування сторонами виконавчого провадження узагальненої інформації про рішення (виконавчі дії), прийняті (вчинені) виконавцем, із зазначенням дати їх прийняття (вчинення) та з можливістю роздрукування такої інформації.

Незавершені виконавчі провадження, відомості про які зареєстровані в Єдиному державному реєстрі виконавчих проваджень, підлягають перенесенню до Системи.

Завершені виконавчі провадження підлягають перенесенню до Системи у разі скасування постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження, закінчення виконавчого провадження, повернення виконавчого документа.

 Головне територіальне управління юстиції

у Тернопільській області