Skip to main content

17 квітня в Україні відзначається День пожежної охорони

Враховуючи вагомий внесок працівників пожежної охорони України у справу боротьби з вогняною стихією, захисту життя і здоров’я людей, майна від пожеж, на підтримку ініціативи громадських об’єднань та Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Указом Президента України від 11.10.2013 № 555/2013 «Про День пожежної охорони» встановлено професійне свято – День пожежної охорони, яке тепер відзначається щорічно 17 квітня.

17 квітня є історично вагомою датою. Цього дня у 1918 році був підписаний Декрет Ради Народних Комісарів «Про організацію державних заходів боротьби з вогнем», що дозволив на державному рівні розпочати роботу з попередження та гасіння пожеж.

Рятувальник (пожежник) – це особа, атестована на здатність до проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, гасіння пожеж і яка безпосередньо бере в них участь, має відповідну спеціальну, фізичну, психологічну та медичну підготовку.

Рятувальники мають право на:

– отримання безоплатної екстреної медичної допомоги від медичних працівників служби медицини катастроф та у відповідних закладах охорони здоров’я, віднесених до складу служби медицини катастроф;

– безоплатне проходження медико-психологічної реабілітації у закладах охорони здоров’я та реабілітаційних центрах;

– вдосконалення своїх теоретичних знань та професійної майстерності в робочий час у встановленому порядку;

– позачергове придбання квитків на всі види транспорту для проїзду до місця проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт або гасіння пожеж.

Під час проведення робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій рятувальники мають право на:

– повну та достовірну інформацію, у тому числі про суб’єктів господарювання і території, на яких проводяться аварійно-рятувальні та інші невідкладні роботи або гасіння пожежі, необхідну для виконання ними своїх службових обов’язків;

– безперешкодний доступ на територію суб’єктів господарювання, що постраждали внаслідок надзвичайної ситуації;

– вимогу від усіх осіб, які перебувають у зоні надзвичайної ситуації, дотримання встановлених норм безпеки;

– екіпіровку та оснащення засобами цивільного захисту згідно з технологією проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт та гасіння пожеж;

– безоплатне харчування.

Сьогодні своє професійне свято відзначатимуть вогнеборці державних пожежно-рятувальних частин і професійних пожежних постів, фахівці, які здійснюють нагляд за станом протипожежної безпеки, займаються профілактикою пожеж, а також працівники відомчих формувань та підрозділів пожежної охорони.

При виявленні факторів, що характеризують наявність спалаху (запах диму, гару, задимлення, підвищення температури в приміщенні, виявлення кіптяви і відкритого вогню) негайно телефонуйте в службу пожежної охорони по телефону «101» та повідомте свої координати (адресу, назву організації, місце і час виявлення пожежі, а також свої особисті дані та номер телефону).

По першому сигналу про небезпеку рятувальники негайно відправляються туди, де виникає екстремальна ситуація, де потрібно зупинити вогневу стихію, врятувати життя людей. У цих сміливих людей немає свят та вихідних, вони завжди готові прийти на допомогу.

Головне територіальне управління

юстиції у Тернопільській області