Skip to main content
5lfvzau0tsy

У м. Тернополі проведено Західноукраїнський інтелектуальний турнір

2-3 березня 2017 року на юридичному факультеті Тернопільського національного економічного університету проведено І-й відкритий Західноукраїнський інтелектуальний турнір «NatusVincere», учасниками якого стали близько 300 учасників з Волинської, Донецької, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької областей – учні 10-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів і студенти 1-2 курсів коледжів.

Метою цього масштабного інтелектуального дійства було створення умов для реалізації та розвитку творчих здібностей учасників, формування у них інтересу до правознавства, історії, рідної мови, соціальної роботи, психології, залучення учнів і студентів до наукової діяльності, виховання почуття причетності до процесу творення України як правової, соціальної держави з національно свідомими громадянами.

Під час Турніру працювало три секції: правова, історико-філологічна, соціально-психологічна.

Турнір проходив у 3етапи:

1 етап – творча презентація проектів з актуальних проблем правознавства, історії та мови, соціальної роботи та психології;

2 етап – дебати на важливі суспільні теми з метою демонстрування вміння чітко і логічно мислити, аргументовано відстоювати власну думку;

3 етап – інтелектуальна гра, у якому взяли участь команди, які набрали найбільшу кількість балів за результатами попередніх змагань у рамках роботи обраного сектору.

Захід пройшов у невимушеній атмосфері, але напруженій боротьбі, а команди показали згуртованість, командний дух та вміння оперувати набутими знаннями. Варто відзначити високий рівень підготовки учасників, які вдало демонстрували свої глибокі знання та ерудицію, натхнення та творчий підхід до вирішення непростих завдань організаторів Турніру.

Переможці Турніру визначалися за загальним рейтингом. Три команди-переможці отримали кубки ректора ТНЕУ та сертифікати на право безкоштовно відвідати Республіку Польща, дипломи І ступеня та цінні подарунки. ІІ та ІІІ місця відзначили дипломами та подарунками, а троє найкращих гравців отримали планшети. Серед цікавих призів також подорож до Європи, сертифікати в Сінема-сіті, аквапарк та квест-кімнати, гаджети, книги та багато інших.

Головою журі у правовій секції був начальник Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Едуард Кольцов.

За результатами оцінювання незалежного журі, у правовій секції:

І місце отримала команда «Наслідники Феміди» (ЗОШ № 19 м. Тернополя), ІІ місце і номінацію «Прагнення до досконалості» здобула команда «Галицький парламент» (Галицький коледж імені В’ячеслава Чорновола) і ІІІ місце та номінацію «По слідах Шерлока Холмса» виборола команда «Феміда» (Тернопільська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 3 з поглибленим вивченням іноземних мов).

Головою журі у соціально-психологічній секції була начальник Управління Пенсійного фонду України в м. Тернополі Глух Тетяна Григорівна.

За результатами оцінювання незалежного журі, у соціально-психологічній секції:

І місце здобула команда «Ерудити» (Тернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 8), ІІ місце і номінацію «Найдружніша команда» виборола команда «Геретівці» (Козівська державна українська гімназія імені В. Герети) і ІІІ місце та номінацію «Команда мислителів» здобула команда «Феміда» (ТНВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-економічний ліцей № 9 ім. І. Блажкевич»).

Головою журі в історико-філологічній секції був професор Люблінського Католицького університету імені Івана Павла II Ян Зімне.

За результатами оцінювання незалежного журі, в історико-філологічній секції:

на І місці команда «Нова генерація» (ТЗОШ № 24 м. Тернопіль), ІІ місце і номінація «Кращі знавці історії України» у команди «Інтелектуальна еліта» (Скориківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Скориківської сільської ради Підволочиського району Тернопільської області) і ІІІ місце та номінацію «Культура і мистецтво України» виборола команда «Скіфи» (Волноваська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 7 міста Волноваха Донецької області).

Окрім цього, 17 команд, які виявили бажання взяти участь у додатковому конкурсі, надіслали до 10.02.2017 на електронну адресу організаційного комітету відео про своє місто, школу чи команду. За результатами оцінювання спеціально створене журі визначило переможців додаткового конкурсу та розподілило призовий фонд наступним чином: І місце – команда «Ерудити» (ЗОШ смт. Гусятин), ІІ місце – команда «Veritas» Львівської української гуманітарної гімназії імені Олени Степанів, ІІІ місце – команда «Феміда» Тернопільська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 3 з поглибленим вивченням іноземних мов.

Начальник Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Едуард Кольцов відзначив грамотами і подарунками команду-переможця «Щит і меч» (ТНВК «Школа-Ліцей № 6 імені Назарія Яремчука» м. Тернопіль) у номінації «Борці за справедливість», трьох переможців у номінації «Лідер справедливості» і переможця у номінації «Юний Сократ».

Крім того, всі учасники Турніру отримали рекомендації для зарахування на юридичний факультет ТНЕУ.

Турнір проведено за підтримки: Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, Тернопільської обласної ради, Громадської організації «Промінь Україна», Народного депутата України Юрика Т.З., ТзОВ «Агро-бізнес», компанії «Вікнар’off», ПП «Агрон», будівельної компанії «Креатор Буд».

Організатори Турніру побажали всім командам і надалі працювати та самовдосконалюватися!