Skip to main content
dsc_0157

У ГТУЮ привітали переселенців та дітей, позбавлених батьківської опіки, напередодні Великодня

Є багато свят, які люблять зустрічати українці. Але одним з головних є – Великдень.

Це – світле і духовне свято, що несе з собою віру, надію і любов, та щороку об’єднує сотні людей. Запашні страви, весняне сонце і давні традиції роблять Великдень значною подією року і за стародавніми звичаями в українських сім’ях прийнято готуватися до цього радісного і світлого свята.

Дітлахи разом з дорослими із задоволенням прикрашають паски «білою шапочкою» і посипають її кольоровим цукром, фарбують яйця у різні кольори, наносячи на них традиційний орнамент.

Проте, є люди, яких відірвало від рідного дому, де в них залишилися не лише спогади, а часто й найближчі люди, батьки, дідусі й бабусі. Їм довелося з нуля звикати до нової домівки, правил та традицій. У таке велике світле свято, як Великдень, вони як ніколи почуваються самотніми, їх тягне до рідного дому. Це – вимушені переселенці.

На жаль, не лише далеко від рідного дому можна почуватися самотнім.  Це стосується й дітей, позбавлених батьківського піклування.

І тому, напередодні найсвітлішого та найдобрішого свята Воскресіння Христового Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області вирішило висловити свою увагу і вручити скромні дарунки тим, хто цього сьогодні найбільше потребує.

До цієї події долучилися 10 сімей-переселенців із Донецької і Луганської областей, а також 15 вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації дітей служби у справах дітей Тернопільської обласної державної адміністрації (віком від 3-х до 15-ти років).

Із вітальним словом звернувся начальник Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Едуард КОЛЬЦОВ. Висловлено найщиріші побажання та слова підтримки: «Прийміть вітання з нагоди найбільшого християнського свята – Воскресіння Христового!

Великдень – одне з тих свят, яке стирає межі й відмінності між людьми. У цей день ми стаємо єдиними, а тільки єдина нація, єдиний народ зможе побудувати успішну і сильну державу. Це свято дає нам упевненість в тому, що будь-які труднощі можна здолати.

 Нехай ця радісна подія утверджує наші переконання про те, що достойні терпіння нагороджуються перемогою, а чесне життя увінчується славою.»

Також під час зустрічі з переселенцями Едуард КОЛЬЦОВ обговорив найгостріші проблеми, з якими зустрічаються ці особи, особливості їх побуту.

В свою чергу слова вдячності висловили запрошені.

Лілія Амеліна: «Пасху ми завжди святкували родиною. Та, на жаль чи на щастя, сюди ми теж переїхали майже всією родиною. Прибули до м. Тернополя у вересні 2014 року з Донецька. Бабуся з дідусем пораються по господарству, донька працевлаштувалася, онуки ходять до школи.  Тернопіль став для нас другою домівкою. Хочу висловити слова вдячності від свого імені та від усіх тут присутніх за підтримку та допомогу».

 Ольга Астахова: «Ми прибули із м. Луганськ. Великдень я завжди сприймала як головне християнське і водночас велике родинне свято, коли вся родина збиралася разом. Зазвичай пекла паски і робила крашанки. Я не бачу великої різниці у традиціях між Сходом і Заходом. Хочу подякувати за організоване для нас свято. Ваша підтримка є такою необхідною і важливою!»

Зінаїда Алєксєєнко, переселенка із шахтарського селища Вергулівка, що неподалік міста Алчевськ на Луганщині, також приєдналася до слів подяки: «Вітаючи, побажаю не тільки мріяти, а й впевнено, з посмішкою і натхненням йти до своїх мрій, втілювати їх і ставати все щасливіше день за днем! І ще хочеться у це світле свято побажати миру і спокою в кожному домі, добра, взаєморозуміння, достатку, любові, щастя, душевної рівноваги, успіхів у всіх починаннях, побільше радості, міцного здоров’я та всіх благ!».

 До присутніх із вітальним словом також звернувся директор Центру соціально-психологічної реабілітації дітей служби у справах дітей Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Завіша.

«Уже традиційно нам приділяє увагу Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області та дарує діткам шматочок щастя. Для них не є ще важливими матеріальні цінності. Для них основне – увага та тепло, яких вони потребують.

Дозвольте від їх імені побажати, щоб у наших серцях завжди панувала любов, на душі було радісно, дім щоб наповнювався приємною теплотою і затишком, а чудове свято Великодня подарувало зворушливу радість та заповнило всі потаємні куточки нашої душі!».

На завершення зустрічі начальник Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Едуард КОЛЬЦОВ ще раз подякував всім присутнім за щирість їх слів.

«Сім’ї, які не зі своєї волі змушені були покинути власні домівки, а також дітки, позбавлені батьківської любові та тепла, сьогодні потребують допомоги і підтримки всіх нас. Щиро вірю, що незабаром в нашій країні запанує довгоочікуваний мир, який залишить у минулому лихоліття агресії на Сході.

А діти – це квіти нашого життя і найголовніший скарб нашого суспільства!   І від того, як ми їх виховуємо, які зерна добра, справедливості, мужності ми в них закладемо, залежить не тільки їхнє майбутнє, а й майбутнє нашої країни. У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це маємо відповідати ми, дорослі. Ми повинні усвідомлювати відповідальність за маленькі життя, наповнювати їх гармонією та красою навколишнього світу, вкладати їм любов, впевненість в собі у завтрашньому дні.

Бажаю усім нам, щоб переможний дух надії, радості, всепрощення  супроводжував наші родини, давав сили та наснагу для справ на добробут і процвітання нашої рідної України» – наголосив начальник Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Едуард КОЛЬЦОВ.