Skip to main content
img_5959

Мобільний інформаційний пункт управління юстиції завітав у Микулинецьку селищну ОТГ

30 серпня 2017 року у селище Микулинці для жителів Микулинецької об’єднаної територіальної громади за участю начальника Головного територіального управління юстиції Едуарда Кольцова та директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ірини Хондогій, відбулося консультування громадян у рамках проекту Мін’юсту – «Юстиція – відкрита для людей!»

Метою заходу є формування правової свідомості шляхом інформування громадян про їхні права та механізми їх захисту. Під час зустрічі з громадянами працівники головного територіального управління юстиції та регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги ознайомлювали місцевих жителів зі створенням мобільних інформаційних пунктів у віддалених населених пунктах Тернопільщини з питань правового інформування населення. Розповіли про початок інформаційної компанії щодо запуску Всеукраїнського правопросвітницького проекту «Я маю право!».

Едуард Кольцов розповів про те, що у планах працівників управління юстиції на найближчі місяці відвідати 461 населений пункт області, з метою надання консультацій та роз’яснень громадянам чинного законодавства та безоплатної вторинної правової допомоги, створення оперативного штабу із забезпечення прав і свобод власників земель чи збіжжя в області, позицію Міністерства юстиції щодо якомога ширшого розголосу інформації про усі відомі факти спроб рейдерських захоплень, розроблене Мін’юстом та прийняте Парламентом законодавство, спрямоване на реформу системи реєстрації в Україні, що дало можливість запровадити сучасний та дієвий механізм адміністративного оскарження дій реєстраторів через Комісію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації та інше.

Мешканці громади  мали можливість отримати відповіді на питання, що їх турбують. Зокрема можливість оформлення договору купівлі – продажу, отримання земельної ділянки, розподіл майна подружжя, оформлення заповіту, пільги учасникам бойових дій, спадкування нерухомого майна, реєстрації шлюбу, апостилювання документів, одержання аліментів та інші.

Громадян особливо цікавили впровадження в області сервісів Мін’юсту, таких як «Шлюб за добу», «Проставлення апостиля», «Видача свідоцтва про народження в пологовому будинку», «Державна реєстрація народження в закладах охорони здоров’я»  та інші.