Skip to main content
36725167_203582327153600_6475490439485980672_n

Купальські весілля Тернопільщини

Івана Купала є одним з найбільш неординарних свят, в якому тісно переплітаються християнські і язичницькі традиції. Витоки свята Івана Купала беруть свій початок ще з давніх дохристиянських часів, тому і сьогодні він вважається містичним і чарівним. Спочатку цей день був присвячений язичницькому богу Купали — він припадав на день літнього сонцестояння і святкувався 24 червня. З приходом християнства свято було приурочено до Різдва Іоанна Хрестителя (Предтечі). Тому він став називатися Івана Купала і відзначатися за новим стилем літочислення 7 липня.

Івана Купала вважається найкращим днем для одруження. За повір’ям, якщо в цей день укласти шлюб, що чоловік і жінка проживуть в любові і достатку все життя, а діти, народжені в цьому шлюбі, будуть здоровими, розумними і щасливими.

По-справжньому святкова атмосфера тривала в усіх відділах державної реєстрації актів цивільного стану Тернопільської області. В цей день одружилося 43 пари.

Бажаємо молодятам надійного і міцного щастя, незгасаючої і щирої любові, сімейного ладу і розуміння, домашнього затишку і добра.