Skip to main content
img-1534497ec021e074843e1ca22fff3100-v

На ринковій площі міста Чорткова розповіли про другий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває

Чортківським міськрайонним відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області 13.07.2018 проведено флешмоб на ринковій площі міста Чорткова в рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту “Я МАЮ ПРАВО!” та з метою популяризації другого пакету законів, розроблених з ініціативи Міністерства юстиції #ЧужихДітейНеБуває.

Документи передбачають посилення відповідальності неплатників аліментів, збільшення мінімального рівня фінансової підтримки дітей, які проживають в неповних сім’ях, та запровадження пільг і стимулів для батьків, які сумлінно виконують свій обов’язок.

Зазначено, що прийняті законодавчі акти не лише посилюють відповідальність неплатників аліментів, а й гарантують гідне фінансове утримання дітей, які проживають в неповних сім’ях. Підтримані депутатами закони запроваджують систему мотивації батьків, які сумлінно виконують свої обов’язки та вкладають кошти у розвиток власних дітей. Для таких батьків, зокрема, передбачені податкові пільги та інші преференції.

Також серед новацій:

  • Система додаткових фінансових санкцій для неплатників у розмірі від 20% до 50% від суми боргу у разі його накопичення більше 1 року.
  • Система автоматизованого арешту коштів боржників.
  • Притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від суспільно корисних робіт.
  • Обов’язок засуджених працювати, щоб забезпечити сплату аліментів.
  • Українці, які хочуть посісти керівні посади на держслужбі, повинні будуть подати довідку про те, що вони не мають боргів перед дітьми більше 6 місяців.
  • Звільнення чиновників, які мають заборгованість більше 12 місяців.
  • Застосування обмежень першого пакету до батьків, які не платять аліменти дітям з інвалідністю або тяжко хворим дітям вже після того, коли борг перевищить суму за 3 місяці.

#ЧужихДітейНеБуває #МінЮст

#MinJust4U

#ВідповідальнеБатьківство