Skip to main content
dsc_0220

Управління державної виконавчої служби відзвітувало про результати роботи у І півріччі 2018 року

Державна виконавча служба стала відкритішою та ефективнішою, і Міністерство юстиції та Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області продовжують вживати усіх заходів для реального вдосконалення системи примусового виконання рішень. Свідченням цього є зростання показників роботи ДВС та підвищення довіри до виконавчої служби. Про це заявив заступник начальника управління з питань державної виконавчої служби – начальник Управління державної виконавчої служби Андрій Хічій під час прес-конференції щодо результатів роботи ДВС у першому півріччі 2018 року.

«Завдяки Закону #ЧужихДітейНеБуває державними виконавцями у Тернопільській області забезпечено виконання рішень судів про стягнення аліментів в наслідок чого 8 525 тисяч дітей відчули реальну допомогу держави. Майже 34 млн. грн аліментів стягнуто державними виконавцями за півроку, з яких 15,5 млн. грн стягнуті завдяки дії Закону #ЧужихДітейНеБуває. Ці цифри свідчать про те, що Закон реально працює і допомагає захищати порушені економічні права найменших українців», – наголосив Андрій Хічій .

Серед інших результатів дії Закону – 3 206 осіб внесено до реєстру боржників зі сплати аліментів, по 2 124 постанови винесено державними виконавцями про обмеження боржників у праві виїзду за кордон, керування автомобілем, полювання та користування зброєю, 81 особа уже працює на суспільно корисних роботах, оплата за які в повному розмірі іде на погашення боргів перед власними дітьми, 26 осіб знято з обліку як такі, що відбули адмінправопорушення, щодо 7 осіб надіслано подання про заміну суспільно корисних робіт на адмінарешт, щодо 1 особи замінено суспільно корисні роботи на адмінарешт.

Заступник начальника управління з питань державної виконавчої служби – начальник Управління державної виконавчої служби Андрій Хічій також повідомив, що для більшого захисту прав дітей та розвитку в Україні відповідального батьківства, 3 липня Верховною Радою України було прийнято другий пакет законів, розроблений в рамках ініціативи Міністерства юстиції #ЧужихДітейНеБуває.  Документи передбачають посилення відповідальності неплатників аліментів, збільшення мінімального рівня фінансової підтримки дітей, які проживають в неповних сім’ях, та запровадження пільг і стимулів для батьків, які сумлінно виконують свій обов’язок.

«Іншим важливим напрямком роботи Управління державної виконавчої служби є питання ліквідації заборгованостей з виплати заробітної плати та інших виплат, пов’язаних з трудовими правовідносинами. За 6 місяців цього року, нам вдалося погасити 1,4 млн. грн заборгованості, завдяки чому 71 працівник нарешті отримав зароблені ними кошти» в залишу перебуває 113 виконавчих документи на суму 2 млн. грн», – підкреслив Андрій Хічій.

Начальник державної виконавчої служби нагадав, що з 2 квітня стартувала кампанія зі стягнення заборгованості по зарплаті: було створено регіональні штаби та мобільні виконавчі групи Мін’юсту, оприлюднено антирейтинги підприємств-боржників.

Щодо основних статистичних показників роботи територіальних органів ДВС Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Андрій Хічій повідомив, що за 6 місяців поточного року в органах ДВС підлягало до виконання 52 тис. документів, на суму 1,8 млрд. грн, завершено 21 400 виконавчих документи або 41,1% за минулий період 21 000 виконавчих документів або 38,6% на суму 343 млн. грн або 20,6% . Фактично виконано 7 779 проваджень, що становить 36,3% від фактично завершених. В грошовому еквіваленті фактично виконано на суму 66,5 млн. грн, або 30,6%, за минулий період 51 млн. грн або 11,4%. При цьому стягнуто 4,9 млн. грн виконавчого збору, за аналогічний період 2017 року 3,2 млн. грн.