Skip to main content
36222509_918256968358907_5332858499699310592_n-1

28 червня – 05 липня у районних центрах Тернопільської області працювали 20 мобільних інформаційних пункти

28 червня – 05 липня 2018 року у районних центрах Тернопільської області та м. Тернополі на Театральній площі, вул. Князя Острозького та вул. Київська за участю керівництва Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, працівників районних відділів державної виконавчої служби, державної реєстрації актів цивільного стану та державних нотаріальних контор Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, місцевих центрів та бюро правової допомоги проведено консультування громадян у рамках Загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

Під час зустрічі з громадськістю працівники органів юстиції ознайомлювали місцевих жителів про другий пакет законодавчих ініціатив Мін’юсту #ЧужихДітейНеБуває, за який Верховна Рада проголосувала у вівторок, а норми якого запрацюють вже незабаром – через 30 днів після підпису Законів Президентом та їх публікації, а також зі створенням мобільних інформаційних пунктів у населених пунктах Тернопільської області з питань правового інформування населення, створенням при Тернопільській обласній державній адміністрації оперативного штабу, покликаного боротися зі спробами рейдерських захоплень земель та зібраного урожаю та про напрямки роботи управління юстиції, про он-лайн сервіси, пріоритети діяльності Міністерства юстиції, впровадження ініціатив Мін’юсту на території області.

Також громадянам надано 289 консультацію, роз’яснення чинного законодавства при роботі мобільних інформаційних пунктів, а саме:

Жителі Бережанського району звернулися із питаннями щодо нарахування аліментів, щодо сплати виконавчого збору, щодо виконання рішення суду щодо реєстрації шлюбу, щодо внесення виправлення до свідоцтва про народження, щодо порядку отримання витягів в органах ДРАЦС, щодо надання безоплатної правової допомоги. Роздано 59 буклетів, листівок та інформаційних видання.

Жителі Борщівського району звернулися із питаннями щодо оскарження штрафу про адміністративне правопорушення, щодо внесення змін в актовий запис, щодо розірвання шлюбу та стягнення аліментів, щодо виконання виконавчого листа суду про стягнення аліментів, щодо видачі довідки про отримання аліментів, щодо надання безоплатної правової допомоги. Роздано 45 буклетів, листівок та інформаційних видань.

Жителі Бучацького району звернулися із питаннями щодо отримання повторного свідоцтва про народження, щодо порядку подачі документів на зміну імені, щодо реєстрації шлюбу з іноземцем, щодо порядку стягнення виконавчого збору та витрат виконавчого провадження у разі невчасної сплати штрафу, щодо звернення стягнення на майно для забезпечення виконання, щодо сплати боргу по аліментах, щодо одержання довідки про несплату аліментів, щодо оформлення спадщини, щодо оформлення договору дарування. Роздано 25 листівок та 45 примірників інформаційних видань.

Жителі Гусятинського району звернулися із питаннями щодо укладення договору про поділ спадкового майна, щодо прийняття спадщини, щодо оформлення спадкових прав на житловий будинок, щодо укладення договору купівлі-продажу житлового будинку, щодо отримання спадкових прав на колгоспний двір, щодо порядку виконання рішення суду про стягнення аліментів, щодо скасування обмеження у праві виїзду за межі України, щодо отримання повторного свідоцтва про народження та смерть. Роздано 35 буклетів, 35 листівок та 40 примірників інформаційних видань.

Жителі Заліщицького району звернулися із питаннями щодо отримання свідоцтва про народження сина, щодо порядку державної  реєстрації урочистого шлюбу, щодо порядку приписки дитини, щодо видачі повторного свідоцтва про смерть матері, щодо реєстрації новонародженого сина у пологовому будинку, щодо державної реєстрації  структурного утворення політичної партії, щодо спадкування майна за заповітом, щодо сплати адміністративного штрафу, щодо внесення змін у свідоцтво про шлюб, щодо порядку державної реєстрації розірвання договору оренди земельної ділянки. Роздано 25 буклетів, 14 листівок і 30 примірників інформаційних видань.

Жителі Збаразького району звернулися із питаннями щодо підстав для обмеження боржника у праві виїзду за кордон, щодо звернення стягнення на доходи боржника, щодо укладення мирової угоди, щодо відновлення кримінального провадження, щодо оформлення заповіту, щодо укладення договору дарування, щодо заведення спадкової справи, щодо реєстрації шлюбу з іноземцем, щодо порядку реєстрації розірвання шлюбу осіб які не мають неповнолітніх дітей, щодо видачі витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян відповідно до ч.1. ст. 135СКУ, щодо реєстрації народження дитини в пологовому будинку, щодо порядку отримання повторного свідоцтва про шлюб. Роздано 30 буклетів і 30 листівок.

Жителі Зборівського району звернулися із питаннями щодо проставлення відмітки про розірвання шлюбу у актовому записі про шлюб, щодо реєстрації місця проживання новонародженої дитини у пологовому будинку, щодо порядку подання звернення та реєстрації на веб порталі звернень у сфері ДРАЦС, щодо примусового виконання рішення, щодо строків винесення постанови про зняття арешту виконавцем, щодо переривання строку давності пред’явлення виконавчого документа до виконання, поновлення пропущеного строку, щодо порядку опису та арешту майна, щодо посвідчення посадовими особами органів місцевого самоврядування заповітів та інформація про їх скасування, зміну, щодо порядку складання заповіту. Роздано 15 буклетів, 20 листівок та 30 примірників інформаційних видань.

Жителі Козівського району звернулися із питаннями щодо оплати штрафу, щодо права виїзду за кордон, щодо оплати аліментів, щодо перерахування аліментів, щодо внесення змін у свідоцтво про шлюб, щодо повторної видачі свідоцтв про шлюб та народження, щодо реєстрації автомобіля, щодо отримання пенсії. Роздано 10 листівок та 30 примірників інформаційних видань.

Жителі Кременецького району звернулися із питаннями щодо оформлення спадщини, щодо отримання витягів у відділі ДРАЦС, щодо реєстрації народження дитини відповідно до ст.126 СКУ, щодо отримання безоплатної правової допомоги, щодо виконання рішення суду про стягнення аліментів. Роздано 16 буклетів, 25 листівок та 32 примірники інформаційних видань.

Жителі Лановецького району звернулися із питаннями щодо прийняття закону відносно посилення відповідальності за несплату аліментів, щодо порядку стягнення аліментів, щодо пілотного проекту «Шлюб за добу», щодо оформлення спадщини на земельну ділянку, щодо переоформлення паю, щодо реєстрації народження дитини в пологовому будинку, щодо порядку розірвання шлюбу, щодо страхового стажу для нарахування пенсії. Роздано 12 листівок та 30 примірників інформаційних видань.

Жителі Монастириського району звернулися із питаннями щодо порядку прийняття спадщини, щодо оформлення субсидій, щодо стягнення аліментів, щодо апостилювання документів, щодо порядку розірвання шлюбу, щодо зняття з місця реєстрації особи в судовому порядку. Роздано 18 листівок та 25 примірників інформаційних видань.

 Жителі Підволочиського району звернулися із питаннями щодо оформлення спадщини, щодо реєстрації місця проживання дитини, щодо апостилювання документів, щодо стягнення виконавчого збору, щодо реєстрації шлюбу за добу, щодо внесення змін в актовий запис, щодо стягнення аліментів, щодо надання безоплатної правової допомоги, щодо порядку зміни імені, щодо реалізації конфіскованого майна, щодо державної реєстрації шлюбу з іноземцем. Роздано 35 буклетів та листівок.

Жителі Підгаєцького району звернулися із питаннями щодо реєстрації народження дитини, щодо видачі повторно свідоцтва про народження, щодо реєстрації шлюбу за добу, щодо прийняття спадщини, щодо застосування суспільно корисних робіт до невиконаних рішень суду по стягненню аліментів, щодо реєстрації народження в пологовому будинку, щодо видачі довіреності, щодо внесення змін до актового запису про шлюб, щодо порядку винесення постанов про тимчасові обмеження у праві, щодо оформлення спадщини  за заповітом, щодо сплати авансового внеску, щодо видачі повторно документа про народження, щодо реєстрації шлюбу з громадянином Польщі, щодо зміни прізвища та по батькові, щодо сплати аліментів, щодо одержання права на власність, щодо реєстрації шлюбу з громадянкою Франції. Роздано 38 буклетів, листівок та інформаційних видань.

Жителі Теребовлянського району звернулися із питаннями щодо порядку безоплатної передачі земельної ділянки громадянам із земель державної і комунальної власності, щодо зняття з реєстрації місця проживання особи, щодо надання безоплатної правової допомоги, щодо надання Витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб, щодо видачі повторного свідоцтва про народження дитини, щодо подання заяви про шлюб, щодо оплати штрафу про адміністративне правопорушення, щодо оплати виконавчого збору по виконавчому провадженні, щодо погашення заборгованості по аліментах, щодо зняття тимчасового обмеження у праві виїзду за кордон. Роздано 38 листівок та 41 примірник інформаційних видань.

У м. Тернополі по вулиці Князя Острозького жителі міста звернулися із питаннями щодо нотаріального посвідчення договору дарування автомобіля, щодо сплати державного мита при спадкуванні, щодо нотаріального посвідчення договору до якого законом не вимагається нотаріальне посвідчення, щодо перевірки наявності обтяжень нерухомого майна при укладенні договорів, щодо видачі свідоцтва про придбання майна з торгів, щодо посвідчення факту, що особа є виконавцем заповіту, щодо внесення грошових сум у депозит, щодо видачі дублікату втраченого документа, щодо видачі свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя, щодо спадкування спадкоємцями-нерезидентами, щодо місця відкриття спадщини, щодо необхідності проведення оцінки нерухомого майна при його відчуженні, щодо нотаріальної таємниці, щодо внесення змін до актових записів цивільного стану, щодо порядку реєстрації шлюбу з іноземними громадянами, щодо порядку отримання повторного свідоцтва про народження, щодо права на відстрочку від служби в армії, щодо притягнення до кримінальної відповідальності по заборгованості зі сплати аліментів, щодо повернення водійського посвідчення, щодо приватизації квартири, щодо кредитної заборгованості, щодо подання недостовірної інформації у щорічній декларації, щодо порядку розірвання шлюбу, щодо житла яке знаходиться на балансі сільської ради, щодо дозволу органу опіки та піклування, щодо апостилювання документів. Під час проведення консультацій роздано 31 буклет, 11 листівок та 40 примірників інформаційних видань.

У м. Тернополі по вулиці Київській жителі міста звернулися із питаннями щодо договору дарування квартири, щодо договору купівлі-продажу земельної ділянки, щодо згоди чоловіка на продаж квартири якщо квартира зареєстрована за дружиною, щодо строку для отримання свідоцтва про право на спадщину щодо стягнення за рішенням суду коштів коли немає ні коштів, ні майна для погашення боргу, щодо тимчасового обмеження виїзду боржника за кордон, щодо майна яке перебуває під заставою чи можливо на нього звернути стягнення, щодо вчинення дій, коли невідоме місце проживання і місце знаходження боржника, щодо виконання рішення суду про поновлення на роботі, щодо відмови від спадщини на користь іншого спадкоємця, щодо різниці між діями які можуть вчиняти державні та приватні нотаріуси, щодо державної реєстрації речових прав на нерухоме майно. Під час проведення консультацій роздано 21 буклет, 30 листівок та 29 примірників інформаційних видань.

Жителі Чортківського району звернулися із питаннями щодо укладення шлюбу з неповнолітнім, щодо виконання рішення про виселення, щодо залучення ресурсів у розвитку бізнесу, щодо стягнення аліментів, щодо реєстрації народження іншою особою, щодо накладення арешту на спільне сумісне майно, щодо реєстру боржників зі сплати аліментів, щодо складання позовної заяви до суду, щодо розірвання шлюбу під час вагітності, щодо арешту автомобіля, щодо обмеження права виїзду за кордон, щодо виконання рішень про поновлення на роботі, щодо порядку зміни імені дитини, щодо виконання рішення немайнового характеру, щодо отримання повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб, щодо оформлення заяви про сімейний стан, щодо розміру відрахувань із доходів боржника, щодо складання заповіту, щодо порядку усиновлення, щодо реєстрації місця проживання новонародженої дитини, щодо проставлення апостиля, щодо позбавлення батьківських прав, щодо укладення договору купівлі-продажу, щодо авансування витрат виконавчого провадження, щодо поновлення актового запису про смерть із зони проведення ООС, щодо представництва в суді, щодо отримання фотокопії з метричної книги. Роздано 286 листівок.

Жителі Шумського району звернулися із питаннями щодо порядку видачі повторного свідоцтва про шлюб, щодо порядку проставлення апостиля, щодо порядку оформлення спадщини за законом, щодо порядку внесення змін до актового запису про шлюб, щодо порядку оформлення субсидії, щодо порядку стягнення аліментів з заробітної плати, щодо подачі заяви на реєстрацію шлюбу, щодо порядку оформлення субсидії, щодо порядку оформлення паспорта, щодо порядку стягнення заборгованості по аліментах, щодо перенесення реєстрації розірвання шлюбу. Роздано 23 буклети, листівки та 20 примірників інформаційних видань.