Skip to main content
7

Впродовж тижня працювало 20 мобільних інформаційних пунктів

04 – 09 серпня 2018 року у районних центрах Тернопільської області та м. Тернополі на Театральній площі, вул. Князя Острозького та вул. Київська за участю керівництва Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, працівників районних відділів державної виконавчої служби, державної реєстрації актів цивільного стану та державних нотаріальних контор Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, місцевих центрів та бюро правової допомоги проведено консультування громадян у рамках Загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

Під час зустрічі з громадськістю працівники органів юстиції ознайомлювали місцевих жителів про другий пакет законодавчих ініціатив Мін’юсту #ЧужихДітейНеБуває, який набере чинності 29 серпня 2018 року, а також зі створенням мобільних інформаційних пунктів у населених пунктах Тернопільської області з питань правового інформування населення, дією при Тернопільській обласній державній адміністрації оперативного штабу, покликаного боротися зі спробами рейдерських захоплень земель та зібраного урожаю та про напрямки роботи управління юстиції, про он-лайн сервіси, пріоритети діяльності Міністерства юстиції, впровадження ініціатив Мін’юсту на території області.

Також громадянам надано 375 консультацій, роз’яснення чинного законодавства при роботі мобільних інформаційних пунктів, а саме:

Жителі Бережанського району звернулися із питаннями щодо нарахування аліментів, щодо сплати виконавчого збору, щодо виконання рішення суду, щодо реєстрації шлюбу, щодо внесення виправлення до свідоцтва про народження, щодо порядку реєстрації в органах ДРАЦС, щодо надання безоплатної правової допомоги. Роздано 29 буклетів, листівок та інформаційних видань.

Жителі Борщівського району звернулися із питаннями щодо отримання інформації про розмір заборгованості по аліментах, щодо сплати заборгованості по кредиту, щодо зміни прізвища та імені, щодо залишку заборгованості по кредитному договору, щодо виконання виконавчого листа суду про стягнення боргу, щодо сплати кредиту, щодо видачі свідоцтва про народження, щодо стягнення заборгованості по аліментах, щодо видачі довідки про відсутність виконавчих проваджень на виконанні у відділі ДВС, щодо надання довідки про заборгованість по аліментах, щодо стягнення заборгованості по кредиту, щодо виконання виконавчого листа суду про стягнення аліментів. Роздано 20 буклетів, листівок та інформаційних видань.

Жителі Бучацького району звернулися із питаннями щодо надання свідоцтва про шлюб на апостиль, щодо подання заяви на розірвання шлюбу, щодо видачі повторного свідоцтва про народження, щодо отримання свідоцтва про смерть, щодо поділу спадкового майна, щодо розстрочки виконання судового рішення, щодо відповідальності за ухилення від сплати аліментів, щодо отримання довідки про розмір сплачених та нарахованих аліментів, щодо виконання рішення суду, щодо оформлення спадщини за заповітом. Роздано 21 листівку та 12 примірників інформаційних видань.

Жителі Гусятинського району звернулися із питаннями щодо оформлення повторного свідоцтва про народження, щодо отримання свідоцтва про народження, щодо отримання витягу про народження із зазначенням відомостей про батька, щодо порядку отримання допомоги для малозабезпечених сімей, щодо оформлення договору дарування паю, щодо продажу житлового будинку, щодо порядку оформлення апеляційної скарги, щодо порядку оскарження судового рішення, щодо порядку укладення договору дарування квартири. Роздано 35 буклетів, 30 листівок та 30 примірників інформаційних видань.

Жителі Заліщицького району звернулися із питаннями щодо отримання свідоцтва про державну реєстрацію шлюбу, щодо порядку державної  реєстрації розірвання шлюбу, щодо видачі витягу з Державного реєстру актів  цивільного стану громадян про народження дідуся, щодо державної реєстрації профспілки, щодо порядку державної реєстрації  договору оренди земельної ділянки (паю), щодо оформлення спадкового права, щодо видачі повторного свідоцтва про смерть дідуся, щодо порядку сплати аліментів, щодо порядку отримання субсидії. Роздано 18 буклетів, 12 листівок і 19 примірників інформаційних видань.

Жителі Збаразького району звернулися із питаннями щодо видачі повторного свідоцтва про народження дочки, щодо реєстрації народження дитини в пологовому будинку, щодо видачі витягу про народження батька, щодо заведення спадкової справи,  щодо довіреності на ведення спадкових справ, щодо встановлення факту родинних відносин, щодо усунення перешкод в доступі до земельної ділянки, щодо підстав для обмеження боржника у праві виїзду за кордон, щодо підстав для повернення виконавчого документа без виконання, щодо підстав звільнення майна боржника з-під арешту, щодо звернення стягнення на доходи боржника, щодо підстав та наслідків внесення даних боржника до Єдиного реєстру боржників. Роздано 30 буклетів і 34 листівки.

 Жителі Зборівського району звернулися із питаннями щодо розірвання шлюбу, щодо видачі довідки про отримання аліментів, щодо порядку звільнення майна з-під арешту, щодо реєстрації шлюбу за одну добу, щодо зміни прізвища та імені, щодо наслідків несплати коштів по кредитному договору, щодо припинення розшуку транспортного засобу, щодо розміру заборгованості по аліментах, щодо пред`явлення виконавчого листа про стягнення аліментів до виконання. Роздано 30 буклетів, листівок та 25 примірників інформаційних видань.

Жителі Козівського району звернулися із питаннями щодо оренди земельних ділянок, щодо сплати аліментів, щодо видачі повторного свідоцтва про смерть, щодо зміни прізвища, щодо розірвання договору оренди, щодо реєстрації шлюбу за добу, щодо укладення договорів оренди приміщення, щодо стягнення заборгованості в користь держави, щодо видачі повторного свідоцтва про народження, щодо внесення доповнення до актового запису про народження. Роздано 10 листівок та 20 примірників інформаційних видань.

Жителі Лопушненської ОТГ та Кременецького району звернулися із питаннями щодо спадкування земельної ділянки у разі втрати спадкодавцем державного акта, щодо стягнення аліментів, щодо державної реєстрації шлюбу з іноземцем, щодо згоди чоловіка на виїзд дитини за кордон, щодо оподаткування спадщини онуками, щодо позбавлення боржника права не надавати згоду на виїзд дитини за кордон, щодо апостилювання документів, щодо спадкування земельної ділянки, щодо порядку зміни імені, щодо реєстрації шлюбу за добу, щодо видачі свідоцтва про народження в пологовому будинку, щодо стягнення виконавчого збору, щодо виправлення помилки в актовому записі про народження, щодо відмови у прийнятті спадщини та її наслідки, щодо стягнення заборгованості по аліментах Роздано 18 буклетів, 26 листівок та 19 примірників інформаційних видань.

 Жителі Лановецького району звернулися із питаннями щодо прийняття закону відносно посилення відповідальності за несплату аліментів, щодо порядку стягнення аліментів, щодо реєстрації шлюбу за добу, щодо оформлення спадщини на земельну ділянку, щодо переоформлення паю, щодо реєстрації народження дитини в пологовому будинку, щодо порядку розірвання шлюбу. Роздано 12 листівок та 10 примірників інформаційних видань.

Жителі Монастириського району звернулися із питаннями щодо порядку спадкування за заповітом, щодо дозволу виїзду дитини закордон, щодо стягнення аліментів, щодо реєстрації шлюбу за добу, щодо видачі повторних документів відділом ДРАЦС, щодо виключення відомостей про батька з актового запису про народження дитини. Роздано 20 листівок та 13 примірників інформаційних видань.

 Жителі Підволочиського району звернулися із питаннями щодо стягнення заборгованості по аліментах, щодо апостилювання документів, щодо державної реєстрації шлюбу з іноземцем, щодо спадкування земельної ділянки, щодо виправлення помилки в актовому записі про шлюб, щодо згоди чоловіка на виїзд дитини за кордон, щодо оподаткування спадщини онуками, щодо позбавлення боржника права не надавати згоду на виїзд дитини за кордон, щодо спадкування земельної ділянки, щодо порядку зміни імені, щодо реєстрації шлюбу за добу, щодо видачі свідоцтва про народження в пологовому будинку, щодо стягнення виконавчого збору, щодо відмови від прийняття спадщини та її наслідки. Роздано 35 буклетів та листівок.

Жителі Підгаєцького району звернулися із питаннями щодо реєстрації народження дитини, щодо видачі повторно свідоцтва про шлюб, щодо реєстрації шлюбу за добу, щодо прийняття спадщини, щодо застосування суспільно корисних робіт до невиконаних рішень суду по стягненню аліментів, щодо реєстрації народження в пологовому будинку, щодо видачі повторного свідоцтва про шлюб, щодо видачі довіреності, щодо внесення змін до актового запису про шлюб, щодо порядку винесення постанов про тимчасові обмеження у праві, щодо зміни прізвища, щодо оформлення спадщини за заповітом, щодо сплати авансового внеску, щодо видачі повторно документа про народження, щодо реєстрації шлюбу з громадянкою Польщі, щодо зміни прізвища та по батькові, щодо сплати аліментів, щодо одержання права на власність, щодо реєстрації шлюбу. Роздано 40 буклетів, листівок та інформаційних видань.

Жителі Теребовлянського району звернулися із питаннями щодо перешкод у користуванні земельною ділянкою, щодо порядку оформлення субсидії, щодо встановлення особі правовстановлюючих документів, щодо терміну оплати штрафу, щодо порядку збільшення розміру аліментів, щодо написання заповіту та його посвідчення, щодо претендентів на майно спадкодавця, щодо посвідчення доручення на представництво інтересів, щодо порядку проставлення апостилю на документах, щодо встановлення факту родинних відносин. Роздано 24 листівки і 20 примірників інформаційних видань.

У м. Тернополі, по вулиці Князя Острозького, жителі міста звернулися із питаннями щодо спадкування спадщини за законом, щодо посвідчення заповіту при свідках, щодо права на відмову від прийняття спадщини, щодо накладення заборони про відчуження нерухомого майна, що підлягає державній реєстрації, щодо підстав для скасування заповіту, щодо складання секретного заповіту, щодо державної реєстрації нерухомого майна в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, щодо спадкового договору, щодо заповіту подружжя, щодо укладення договору дарування, щодо порядку реєстрації шлюбу за добу, щодо видачі повторного свідоцтва про смерть чоловіка, щодо он-лайн будинку юстиції, щодо апостилювання документів, щодо реєстрації народження у пологовому будинку, щодо оформлення одноразової допомоги при народженні дитини через інтернет, щодо легалізації та оформлення документів на самочинне будівництво, щодо сплати кредитного боргу за померлого батька, щодо оформлення спадщини, щодо оформлення субсидії на комунальні послуги, щодо документів для оформлення субсидій, щодо переліку документів для оформлення пенсії, щодо отримання картки тернополянина і що для цього потрібно, щодо підписання декларації з сімейним лікарем. Під час проведення консультацій роздано 27 буклетів, 11 листівок та 30 примірників інформаційних видань.

У м. Тернополі, по вулиці Київській, жителі міста звернулися із питаннями щодо відмови від прийняття спадщини, щодо посвідчення заповіту, щодо дарування нерухомого майна, щодо повернення боргу по розписці, щодо вартості реєстрації шлюбу за добу, щодо оформлення права власності на автомобіль, отриманий у спадок, щодо примусового входження до помешкання боржника у зв’язку з стягненням боргів за комунальні платежі, щодо відмови від примусового стягнення аліментів, шляхом подання заяви на електронну адресу відділу ДВС, щодо вартості оформлення договору дарування, щодо обмеження у праві виїзду за кордон, щодо отримання безоплатної правової допомоги, щодо розміру сплати аліментів, якщо боржник працює в Польщі на сезонних роботах, щодо купівлі товарів на сайті ДП «Сетам». Під час проведення консультацій роздано 27 буклетів, листівок та 16 примірників інформаційних видань.

Жителі Чортківського району звернулися із питаннями щодо поновлення актового запису про смерть із зони проведення ООС, щодо представництва в суді, щодо отримання Повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб, щодо оформлення заяви про сімейний стан, щодо розміру відрахувань із доходів боржника, щодо розірвання шлюбу за взаємною згодою, щодо складання заяви окремого провадження до суду, щодо отримання фотокопії з метричної книги, щодо розірвання шлюбу під час вагітності, щодо розірвання шлюбу за довіреністю; щодо арешту автомобіля, щодо звільнення від сплати державного мита, щодо накладення арешту на спільне сумісне майно, щодо реєстру боржників зі сплати аліментів, щодо виконання рішення про виселення, щодо стягнення аліментів, щодо реєстрації народження іншою особою, щодо складання позовної заяви до суду, щодо реєстру боржників зі сплати аліментів, щодо зміни імені дитини, щодо реєстрації місця проживання новонародженої дитини, щодо проставлення апостиля, щодо виправлення дати народження дитини, щодо позбавлення батьківських прав, щодо виконання рішення немайнового характеру, щодо накладення арешту на спільне сумісне майно, щодо обмеження права виїзду за кордон, щодо перенесення дати державної реєстрації шлюбу. Роздано 217 листівок.

Жителі Шумського району звернулися із питаннями щодо порядку державної реєстрації розірвання шлюбу, щодо порядку внесення змін до актового запису про народження дитини, щодо порядку отримання повторного свідоцтва про шлюб батьків, щодо порядку виготовлення  паспорта громадянина України дитині, щодо порядку надання соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, щодо порядку стягнення аліментів, щодо порядку спадкування за законом, щодо порядку реєстрації місця проживання дитини, щодо порядку виконання рішення суду, щодо порядку оформлення довіреності. Роздано 12 буклетів та 14 примірників інформаційних видань.