Skip to main content
20181010_124702

У Бучацькому та Монастириському районах проведено робочі зустрічі із працівниками ЦНАПів та державними реєстраторами

10 жовтня 2018 року відповідно до Плану заходів щодо надання організаційно-методичної допомоги центрам надання адміністративних послуг та державним реєстраторам Тернопільської області, затвердженого заступником голови – керівником апарату Тернопільської обласної державної адміністрації Вонсом І.В. 04 січня 2018 року, Василем Марцинкевичем – заступником начальника Управління державної реєстрації – начальником відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань та Іриною Качалубою – провідним спеціалістом сектору взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області проведено виїзні зустрічі із працівниками Центрів надання адміністративних послуг (далі – ЦНАП), державними реєстраторами відділів з питань державної реєстрації Бучацької та Монастириської районних державних адміністрацій та державними реєстраторами Бучацької та Монастириської міських рад.

Під час зустрічей адміністраторам ЦНАПів роз’яснено особливості прийому та видачі документів під час державної реєстрації громадських формувань, нерухомості та бізнесу.

Державним реєстраторам надано методичні рекомендації щодо проведення реєстраційних дій у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, а також речових прав на нерухоме майно. Доведено зміни у законодавстві в сфері державної реєстрації, внесені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» від 03.07.2018 №2475 -VIII. Також обговорено зміни у зв’язку із прийняттям постанови №484 «Деякі питання функціонування Державного реєстру речових прав на нерухоме майно», положення якої спрямовані на поліпшення функціонування Державного реєстру речових прав на нерухоме майно; зміни до Законів України «Про фермерське господарство» та «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», внесені Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств», який набрав чинності 15.08.2018. Звернуто увагу на правильність формування та зберігання реєстраційних справ відповідно до Порядку формування та зберігання реєстраційних справ, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 18.11.2016 №3267/5.

Окрім того, державним реєстраторам юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань наголошено на дотриманні чинного законодавства у сфері захисту персональних даних та недопущенні несанкціонованих дій у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян.