Skip to main content
20181101_111109

Впродовж тижня в області працював 21 мобільний інформаційний пункт

30 жовтня – 01 листопада 2018 року у районних центрах Тернопільської області та м. Тернополі на Театральній площі, вул. Князя Острозького та вул. Київська за участю керівництва Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, працівників районних відділів державної виконавчої служби, державної реєстрації актів цивільного стану та державних нотаріальних контор Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, місцевих центрів та бюро правової допомоги проведено консультування громадян у рамках Загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

Під час зустрічі з громадськістю працівники органів юстиції ознайомлювали місцевих жителів про другий пакет законодавчих ініціатив Мін’юсту #ЧужихДітейНеБуває, який набрав чинності 29 серпня 2018 року, а також зі створенням мобільних інформаційних пунктів у населених пунктах Тернопільської області з питань правового інформування населення, дією при Тернопільській обласній державній адміністрації оперативного штабу, покликаного боротися зі спробами рейдерських захоплень земель та зібраного урожаю та про напрямки роботи управління юстиції, про он-лайн сервіси, пріоритети діяльності Міністерства юстиції, впровадження ініціатив Мін’юсту на території області.

Також громадянам надано 303 консультації, роз’яснення чинного законодавства при роботі мобільних інформаційних пунктів, а саме:

Жителі Бережанського району звернулися із щодо нарахування аліментів, щодо сплати виконавчого збору, щодо виконання рішення суду, щодо реєстрації шлюбу, щодо внесення виправлення до свідоцтва про народження, щодо порядку реєстрації в органах ДРАЦС, щодо надання безоплатної правової допомоги. Роздано 35 буклетів, листівок та інформаційних видань.

Жителі Борщівського району звернулися із питаннями щодо винесення штрафу за несплату аліментів, щодо порядку винесення постанови про обмеження у праві виїзду закордон, щодо порядку видачі довідки про отримання аліментів, щодо надання безоплатної правової допомоги, щодо внесення змін до актового запису, щодо проставлення апостиля, щодо розірвання шлюбу за взаємною згодою, щодо повторної видачі свідоцтва про народження. Роздано 30 буклетів, листівок та інформаційних видань.

Жителі Бучацького району звернулися із питаннями щодо порядку реєстрації шлюбу з іноземцем, щодо подачі заяви про визнання батьківства, щодо подачі документів на апостиль, щодо порядку подачі заяви на розірвання шлюбу, щодо дарування земельної ділянки, щодо оформлення спадщини, щодо порядку визнання батьківства, щодо сплати боргу по аліментах, щодо оформлення договору дарування. Роздано 18 листівок та 10 примірників інформаційних видань.

Жителі Гусятинського району звернулися із питаннями щодо порядку збільшення розміру аліментів, щодо прийняття спадщини за законом, щодо укладення договору купівлі-продажу, щодо успадкування земельної ділянки (паю), щодо прийняття спадщини неповнолітнім, щодо оформлення права власності на житловий будинок, щодо отримання витягу про народження та шлюб діда, щодо зміни прізвища, щодо отримання повторних свідоцтв про народження дітей, щодо відновлення втраченого свідоцтва про народження;, щодо відновлення пошкодженого свідоцтва про народження дочки. Роздано 20 буклетів, 15 листівок та 25 примірників інформаційних видань.

Жителі Заліщицького району звернулися із питаннями щодо отримання свідоцтва про державну реєстрацію шлюбу, щодо порядку державної реєстрації розірвання шлюбу, щодо видачі витягу з Державного реєстру про народження дідуся, щодо погашення заборгованості по аліментах, щодо порядку сплати аліментів, щодо порядку погашення заборгованості по аліментах, щодо сплати заборгованості по виконавчому провадженні, щодо порядку сплати аліментів, щодо порядку погашення заборгованості та зняття обмеження у праві виїзду за кордон, щодо отримання свідоцтва про державну реєстрацію шлюбу. Роздано 15 буклетів, 18 листівок і 15 примірників інформаційних видань.

Жителі Збаразького району звернулися із питаннями щодо звернення стягнення на майно боржника, щодо звернення стягнення на кошти боржника, щодо оформлення заповіту, щодо укладення договору дарування, щодо посвідчення довіреності, щодо порядку вчинення виконавчих написів, щодо порядку накладення та зняття заборони про відчуження нерухомого майна і транспортних засобів, що підлягають державній реєстрації, щодо розірвання шлюбу відповідно до Сімейного кодексу України, щодо порядку повторного отримання свідоцтва про народження, щодо поновлення актового запису, щодо реєстрації народження дитини в пологовому. Роздано 28 буклетів, листівок та 25 примірників інформаційних видань.

Жителі Зборівського району звернулися із питаннями щодо порядку реєстрації права власності на земельну ділянку, щодо розміру аліментів з грудня 2018 рік, щодо розміру відрахувань з доходів працівника, щодо сімейних радників, щодо порядку зміни розміру аліментів, щодо звернення стягнення на орендну плату, як вид доходу боржника, щодо заходів примусу до боржника у разі несплати аліментів, щодо порядку оскарження постанови про адміністративні правопорушення, щодо скасування штрафу за несплату аліментів. Роздано 16 буклетів, листівок та 14 примірників інформаційних видань.

Жителі Козівського району звернулися із щодо видачі повторного свідоцтва про народження , щодо сплати аліментів, щодо розірвання договору оренди, щодо реєстрації шлюбу за добу, щодо укладення договору оренди приміщення, щодо стягнення заборгованості в користь держави, щодо оренди земельних ділянок, щодо зміни прізвища, щодо внесення доповнення до актового запису про народження. Роздано 10 листівок та 10 примірників інформаційних видань.

Жителі Кременецького району звернулися із питаннями щодо поновлення актового запису про народження, щодо переліку документів, які подаються разом із заявою про внесення змін до актового запису цивільного стану, щодо державної реєстрації народження у пологовому будинку, щодо державної реєстрації шлюбу, щодо винесення постанови про тимчасове обмеження в оформленні спадщини, щодо адміністративної відповідальності за несплату аліментів, щодо отримання довідки про сплату аліментів, щодо видачі довідки про відсутність виконавчих проваджень на виконанні, щодо поділу спадкового майна, щодо спадкування за законом. Роздано 26 буклетів, 38 листівок та 25 примірників інформаційних видань.

Жителі Лановецького району звернулися із питаннями щодо страхового стажу для нарахування пенсії, щодо змін у пенсійному законодавстві, щодо посилення відповідальності за несплату аліментів, щодо видачі дубліката заповіту, щодо проставлення апостиля, щодо розміру аліментів на дитину, щодо внесення змін до актових записів цивільного стану. Роздано 13 листівок та 17 примірників інформаційних видань.

Жителі Монастириського району звернулися із питаннями щодо видачі повторного свідоцтва відділом ДРАЦС, щодо реєстрації шлюбу за добу, щодо подачі заяви на зміну імені, щодо нотаріального посвідчення копій документів, щодо виїзду дитини за кордон, щодо стягнення аліментів. Роздано 25 листівок та 18 примірників інформаційних видань.

Жителі Підволочиського району звернулися із питаннями щодо стягнення виконавчого збору, щодо позбавлення боржника права не надавати згоду на виїзд дитини за кордон, щодо оформлення заповіту в органах місцевого самоврядування, щодо оформлення договору оренди землі, щодо реєстрації шлюбу за добу, щодо реалізації конфіскованого майна, щодо попереднього запису на прийом до відділів ДРАЦС через Онлайн-будинок юстиції, щодо справи про зміну імені, щодо апостилювання документів, щодо прописки новонароджених, щодо внесення змін в актовий запис, щодо оформлення спадщини, щодо державної реєстрації шлюбу з іноземцем, щодо зміни імені, щодо стягнення виконавчого збору, щодо вирішення спору, щодо стягнення виконавчого збору, щодо реєстрація місця проживання дитини, щодо нотаріальних дії, які вчиняють органи місцевого самоврядування. Роздано 34 буклети та листівки.

Жителі Підгаєцького району звернулися із питаннями щодо реєстрації народження дитини, щодо реєстрації шлюбу за добу, щодо прийняття спадщини, щодо застосування суспільно – корисних робіт до невиконаних рішень суду по стягненню аліментів, щодо реєстрації народження в пологовому будинку, щодо видачі довіреності, щодо внесення змін до актового запису про шлюб, щодо порядку винесення постанов про тимчасові обмеження у праві, щодо оформлення спадщини за заповітом, щодо видачі повторно документа про народження, щодо реєстрації шлюбу з громадянином Польщі, щодо зміни прізвища та по батькові, щодо сплати аліментів, щодо одержання права на власність, щодо реєстрації шлюбу громадянкою Італії, щодо реєстрації місця проживання новонародженої дитини, щодо видачі повторного свідоцтва про смерть, щодо видача повторного свідоцтва про шлюб. Роздано 28 буклетів, листівок та інформаційних видань.

Жителі Теребовлянського району звернулися із питаннями щодо реєстрації народження у пологовому будинку, щодо отримання повторного свідоцтва про народження дитини, щодо отримання витягу з Реєстру про шлюб батьків, щодо порядку внесення змін до актового запису цивільного стану, щодо апостилювання документів, щодо реєстрації народження та місця проживання дитини, щодо посвідчення спадкового договору, щодо оскарження постанови про відмову у вчиненні нотаріальних дій, щодо посвідчення договору купівлі-продажу нерухомого майна, щодо спадкування земельної ділянки за заповітом, щодо нарахування штрафу за заборгованість по аліментах, щодо розмірів штрафу за адміністративним позовом, щодо термінів виконання виконавчого провадження. Роздано 29 листівок і 12 примірників інформаційних видань.

У м. Тернополі, по вулиці Князя Острозького, жителі міста звернулися із питаннями щодо порядку спадкування частки в статутному капіталі товариства, щодо порядку оформлення довіреності на ведення спадкової справи, щодо порядку надання згоди на включення до кола спадкоємців, щодо необхідності згоди іншого з подружжя при відчуженні майна, набутого до укладення шлюбу, щодо порядку розірвання, нотаріально посвідченого договору, щодо порядку відчуження об’єкта нерухомого майна та земельної ділянки, на якій він розташований, щодо порядку вчинення нотаріальної дії, якщо особа має вади слуху, щодо чинності шлюбного договору, укладеного до реєстрації шлюбу, щодо вжиття заходів державними нотаріусами до охорони спадкового майна, щодо посвідчення фактів нотаріусом, щодо внесення змін до свідоцтва про право на спадщину, щодо отримання даних щодо наявних заповітів від імені померлої особи, щодо реєстрації шлюбу, щодо реєстрації розірвання шлюбу, щодо апостилювання документів, щодо видачі повторних свідоцтв, щодо звернення через веб-портал, щодо порядку стягнення заборгованості по аліментах, коли дитині виповнилось 18 років, щодо порядку розірвання шлюбу до досягнення дитиною 1 року, щодо порядку стягнення заборгованості з заробітної плати, щодо порядку звернення стягнення на майно, щодо наслідків ухилення боржника від сплати аліментів, щодо порядку припинення арешту майна у випадку смерті боржника, щодо оформлення земельної ділянки військовослужбовця, щодо відпрацювання по громадських роботах згідно статті 183.1 КУпАП, щодо притягнення до кримінальної відповідальності за невиконання рішення суду, щодо порядку стягнення аліментів, якщо боржник перебуває у місцях позбавлення волі. Під час проведення консультацій роздано 45 буклетів, 33 листівки та 24 примірники інформаційних видань.

У м. Тернополі, по вулиці Київській, жителі міста звернулися із питаннями щодо посвідчення заповіту, щодо посвідчення довіреності, щодо стягнення аліментів якщо за боржником не має зареєстрованого на праві власності ні рухомого ні нерухомого майна, щодо максимального розміру стягнення заборгованості із заробітної плати боржника, щодо взяття в рахунок погашення заборгованості майно боржника яке описано та арештовано але ще не передано на реалізацію, щодо проведення уцінку не реалізованого майна після перших та других торгів, щодо звернення стягнення на майно, яке перебуває під заставою, щодо дій, які мають вчинятися спадкоємцем якщо пропущений строк прийняття спадщини, щодо суми штрафу, що стягується із неплатника аліментів якщо заборгованість по сплаті аліментів перевищує один рік. Під час проведення консультацій роздано 23 буклети, листівки та 15 примірників інформаційних видань.

Жителі Чортківського району звернулися із питаннями щодо отримання фотокопії з метричної книги, щодо оформлення заяви про сімейний стан, щодо арешту автомобіля, щодо представництва в суді, щодо перенесення дати державної реєстрації шлюбу, щодо отримання повторно свідоцтва про смерть, щодо отримання втраченого свідоцтва про смерть родичів, щодо анулювання актового запису про народження, щодо отримання повторно свідоцтва про народження у разі втрати попереднього, щодо виконання рішення про виселення, щодо стягнення аліментів, щодо поновлення актового запису про шлюб, щодо розірвання шлюбу за взаємною згодою, щодо поновлення актового запису про смерть із зони проведення ООС, щодо реєстрації народження іншою особою, щодо складання позовної заяви до суду, щодо реєстру боржників зі сплати аліментів;, щодо реєстрації шлюбу за добу, щодо розміру відрахувань із доходів боржника, щодо складання заяви окремого провадження до суду, щодо розірвання шлюбу під час вагітності, щодо розірвання шлюбу за довіреністю, щодо звільнення від слати державного мита, щодо накладення арешту на спільне сумісне майно, щодо обмеження права виїзду за кордон, щодо виправлення місця народження дитини, щодо позбавлення батьківських прав, щодо виконання рішення немайнового характеру, щодо проставлення апостиля на рішенні суду, щодо реєстру боржників зі сплати аліментів, щодо накладення арешту на спільне сумісне майно. Роздано 223 листівки.

Жителі Шумського району звернулися із питаннями щодо порядку стягнення заборгованості, щодо порядку отримання повторного свідоцтва, щодо порядку реєстрації шлюбу з іноземцем, щодо порядку виготовлення  паспорта громадянина України, щодо порядку вивозу дитини за кордон одним із батьків, щодо порядку функціонування Єдиного реєстру боржників, щодо спадкування за заповітом, щодо порядку оформлення договору купівлі-продажу, щодо порядку внесення змін до актового запису про народження дитини, щодо порядку стягнення аліментів. Роздано 11 буклетів, 14 листівок та 10 примірників інформаційних видань.