Skip to main content
20190207_110929

Едуард Кольцов відзвітував про результати роботи головного територіального управління юстиції за 2018 рік

Начальник Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Едуард Кольцов провів прес – конференцію, з участю директора філії державного підприємства «СЕТАМ» Бориса Паньківа, в ході якої поінформував представників засобів масової інформації про результати роботи підпорядкованих підрозділів за 2018 рік.

За словами керівника головного територіального управління, звітний період  в системі юстиції  був продовженням реформ,  вдалося реалізувати чимало пілотних проектів та ініціатив Мін’юсту.

«В органах державної виконавчої служби області перебувало на виконанні 317 виконавчих документи про стягнення заборгованості по заробітній платі та інших виплат, пов’язаних з трудовими правовідносинами на суму понад 6. 7 млн. грн. Впродовж звітного періоду державними виконавцями завершено 235 або 74 відсотки виконавчих документи вказаної категорії на суму понад 4.5 млн   грн», – зазначив Едуард Кольцов.

Начальник  управління юстиції  наголосив, що державними виконавцями управління юстиції  минулого року стягнуто понад 61.4  млн.  грн. аліментів на користь 9 257 дітей. На підставі відповідних судових рішень у зв’язку із відсутністю відомостей про місце проживання, перебування чи місцезнаходження боржника оголошено у розшук 494 особи, які зобов’язані сплачувати аліменти. Винесено понад 10.4 тис. постанов про тимчасові обмеження боржників у праві виїзду за межі держави, керувати транспортними засобами, користуватись зброєю,  полювати.

«У рамках  загальнонаціонального  правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», нами проведено широку інформаційну компанію в області. У населені пункти  здійснено понад тисячу виїздів  мобільних груп, надано понад 16  тисяч  консультацій. Найбільше звернень було  стосовно виконання рішень суду, спадкових прав, реєстрації права власності на земельну ділянку, порядку стягнення аліментів, апостилювання документів» – зазначив начальник  управління.

Едуард Кольцов зауважив, що з  метою спрощення доступу громадян до адміністративних послуг щодо державної реєстрації народження дитини в області уже три роки  працює проект Мін’юсту, згідно якого  працівники відділів ДРАЦС  приймають  документи,  видають свідоцтва про народження і здійснюють реєстрацію новонароджених  безпосередньо у закладах охорони здоров’я.  У пологових будинках області  у 2018 році видано 4782 свідоцтва про народження, що становить 86% від загальної кількості  реєстрацій народжень.  Крім того зареєстровано за місцем проживання   1726  малюків.

Проект “Шлюб за добу” – якісний сервіс Міністерства юстиції, який дає змогу нареченим самостійно обрати зручну дату, час та місце реєстрації шлюбу.  Пілотний проект у Тернопільській області реалізовується у м. Тернополі в Українському домі «Перемога», в якому минулоріч зареєстровано  640  шлюбів, це на 30 відсотків більше ніж  у 2017 році, а також з квітня 2018 року і у м.Чорткові вулиця Сонячна, 7, КП «Чортків дім» в якому укладено 104 шлюби.

«Уже другий рік триває захід запроваджений Мін’юстом,  який має назву «Кохання поза часом». 14 лютого у «День Святого Валентина» у Тернополі, Бережанах, Борщові, Гусятині  і Теребовлі відділи ДРАЦС будуть працювати з 8-00 до 24-00. Закохані пари які бажають подати заяву про одруження  запрошуємо їх відвідати.      На тих хто заздалегідь подали заяви про одруження,  чекають сюрпризи»,- наголосив Едуард Кольцов.

Для одержання апостилю достатньо лише направити відскановані документи через мережу Інтернет та отримати в електронній формі документи з проставленим апостилем, перевірити його достовірність, оплатити послугу з використанням платіжних систем. Цим сервісом  минулоріч в області скористалися  4612 громадян.

Директор філії державного підприємства «СЕТАМ» Борис Паньків, зазначив, що Державне підприємство «СЕТАМ» працює вже три роки як одна із складових у боротьбі з корупційними проявами у системі реалізації арештованого майна.  Минулого року через систему «СЕТАМ»  в області було реалізовано 293 лоти на загальну суму більше 25.5 млн. грн. Ці гроші поступили у державний бюджет і на рахунки державної виконавчої служби. Один з найбільших лотів на 2.5 млн. грн., це реалізація нерухомості  одного з виробничих підприємств  у м. Копичинці Гусятинського району. Загалом реалізація майна яке виставляється на торги в більшості випадків йде з приростом вартості.