Skip to main content
image-0-02-05-d5b8cb20544ed67b5dd0810a27fe6a15791f867ba0b92a106ffeeb9cda4bc428-v

У Бережанській школі – інтернат проведено бесіду «Стоп булінг»

В рамках реалізації Загальнонаціонального правоосвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО» працівниками Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області у Бережанській обласній комунальній загальноосвітній школі-інтернат І-ІІІ ст. з поглибленим вивченням трудового навчання проведено бесіду на тему «Стоп булінг».

В інтерактивній формі учнів інформували про явище булінгу та його види, відповідальність за вчинення булінгу, можливі механізми реагування на випадки агресивної поведінки і захист постраждалих осіб.

Будь-який школяр несподівано для себе може опинитись у ситуації, коли його ображають, висміюють або бойкотують. Або ж навпаки, може сам приєднатися до тих, хто знущається над іншою дитиною. Найчастіше цькування ініціюють надміру агресивні діти, які люблять домінувати, бути «головними». Їх не турбують почуття і переживання інших людей, вони прагнуть бути в центрі уваги, контролювати все навколо. Принижуючи інших, вони підвищують власну значущість. Нерідко це відбувається через глибокі психологічні комплекси кривдників. Можливо, вони самі переживали приниження або копіюють ті агресивні й образливі моделі поведінки, які є у їхніх сім’ях.

Від булінгу страждають і агресори, і жертви. Всі вони переживають емоційні труднощі, не вміють будувати стосунки з людьми, мають проблеми психо-емоційного розвитку. Вони потребують підтримки дорослих, які б допомогли їм розвинути здорові стосунки з людьми не лише у школі, але й протягом усього подальшого життя.

Також учням закладу розповіли, що з 19 січня в українському законодавстві з’явилося нове адміністративне правопорушення – «Булінг (цькування) учасника освітнього процесу». Фахівці пояснювали школярам, що відповідальність за цькування наступає з 16 років. А якщо таке правопорушення вчинить учень від 14 до 16 років, перед законом відповідатимуть його батьки чи опікуни.

Наприкінці бесіди учням роздано буклети, листівки та Інформаційні видання Міністерства юстиції України «Юстиція відкрита для людей».

#ЗупинимоБулінгРазом
#ЯМП!