Skip to main content
52859392_622174404883805_3089398198242902016_n

У навчальному закладі проведено заходи «Як протидіяти булінгу в учнівському середовищі»

В рамках реалізації Загальнонаціонального правоосвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО» працівниками Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області у Будилівській загальгальноосвітній школі І-ІІІ ступенів проведено з учнями 8-10 класів бесіди на тему «Як протидіяти булінгу в учнівському середовищі».

Булінг– це агресивна поведінка щодо окремої особи або групи, з метою приниження, домінування, фізичного чи психологічного самоствердження. Булінг може проявлятись у вигляді психологічного тиску (образи, приниження, погрози, ігнорування тощо) та фізичних знущань (удари, поштовхи, принизливий фізичний контакт, побиття та інше). Нерідко фізичний і психологічний тиск поєднуються.

Від булінгу страждають і агресори, і жертви. Всі вони переживають емоційні труднощі, не вміють будувати стосунки з людьми, мають проблеми психо-емоційного розвитку. Вони потребують підтримки дорослих, які б допомогли їм розвинути здорові стосунки з людьми не лише у школі, але й протягом усього подальшого життя.

Також учням закладу розповіли, що з 19 січня в українському законодавстві з’явилося нове адміністративне правопорушення – «Булінг (цькування) учасника освітнього процесу». Фахівці пояснювали школярам, що відповідальність за цькування наступає з 16 років. А якщо таке правопорушення вчинить учень від 14 до 16 років, перед законом відповідатимуть його батьки чи опікуни.

Наприкінці бесіди учням роздано буклети, листівки та Інформаційні видання Міністерства юстиції України «Юстиція відкрита для людей».

#ЗупинимоБулінгРазом
#ЯМП!