Skip to main content
52401196_421307518639014_4752020969562832896_n

У Тернопільській спеціалізованій школі № 3 проведено тематичний урок «Зупинимо булінг разом!»

13.02.2019 у Тернопільській спеціалізованій школі І-ІІ ступенів № 3 з поглибленим вивченням іноземних мов відбувся правоосвітній захід в рамках реалізації Загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

Працівники Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області провели для учнів тематичний урок на тему «Зупинимо булінг разом!».

Учнів інформували про явище булінгу та його види, відповідальність за вчинення булінгу, можливі механізми реагування на випадки агресивної поведінки і захист постраждалих осіб. Розповіли підліткам про те, що булінг може швидко перерости у злочин. А кримінальна відповідальність за особливо тяжкі злочини наступає з 14 років.

Під час заняття школярам продемонстрували кілька відеороликів на тему булінгу, які викликали жваве обговорення серед підлітків.

Школярі також отримали від працівників юстиції інформаційні матеріали, в яких міститься інформація про булінг та алгоритм дій для батьків, чиї діти стали жертвами цькування, або ж самі вчиняють насилля щодо інших дітей.

Учням закладу розповіли, що з 19 січня в українському законодавстві з’явилося нове адміністративне правопорушення – «Булінг (цькування) учасника освітнього процесу». Фахівці пояснювали школярам, що відповідальність за цькування наступає з 16 років. А якщо таке правопорушення вчинить учень від 14 до 16 років, перед законом відповідатимуть його батьки чи опікуни.

Керівництву школи рекомендували регулярно проводити моніторинг поведінки дітей на предмет виявлення булінгу. Це допоможе з’ясувати, чи присутній булінг у шкільній спільноті та визначити ефективні заходи, спрямовані на викорінення такої поведінки.

#ЗупинимоБулінгРазом

#ЯМП!