Skip to main content
52977038_315048966027255_2271263394289942528_n

У Тернопільській школі з батьками провели бесіду про булінг

В рамках реалізації Загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» працівники Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області спільно з інспекторами Управління патрульної поліції у Тернопільській області прийняли участь у засіданні ради школи, яке проходило у Тернопільській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 3 з поглибленим вивченням іноземних мов на тему «Превентивне виховання у сім’ї. Що батькам потрібно знати про булінг?».

Батькам розповідали про булінг; акцентували увагу на тому, що знущання може бути не тільки фізичним, а й економічним, психологічним, сексуальним. Пояснювали що робити, якщо стали жертвою цькування однолітків та як діяти, якщо вони стали свідками булінгу.

Завданням працівників юстиції було поглибити розуміння батьків щодо поняття булінгу, відповідальності агресора за булінг та способів протидії булінгу. Особливу увагу під час бесіди приділили відносинам з вчителями та батьками.

Звертаємо увагу, що доки дитині не виповнилось 18 років, відповідальність за її вчинки несуть батьки. Пам’ятайте, якщо дитина порушує права іншої дитини, вчиняючи над нею насильство (булінг), батьки можуть бути притягнуті до адміністративної, кримінальної або цивільної відповідальності.

Також наголосили, що 19 січня 2019 року набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» в якому зазначено, що за вчинення булінгу неповнолітньої чи малолітньої особи буде каратися штрафом від 850 до 1700 грн. або громадськими роботами від 20 до 40 годин.

Знущання, вчинені повторно упродовж року після або групою осіб каратимуться штрафом у розмірі від 1700 до 3400 грн. або громадськими роботами на строк від 40 до 60 годин.

У разі цькування неповнолітніми від 14 до 16 років, відповідатимуть його батьки або особи, що їх заміняють.

До них застосовуватимуть покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

Окремо передбачена відповідальність за приховування фактів булінгу.

Якщо керівник закладу освіти не повідомить поліцію про відомі йому випадки цькування серед учнів, його оштрафують на суму від 850 до 1700 грн. або призначать виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до 20 % заробітку.

Батьки також отримали від працівників юстиції інформаційні матеріали, в яких міститься інформація про булінг та алгоритм дій для батьків, чиї діти стали жертвами цькування, або ж самі вчиняють насилля щодо інших дітей.

#СтопБулінг

#ЯМП!