Skip to main content
img_3850

Впродовж тижня в області працювало 19 мобільних інформаційних пунктів

05 –07 березня 2019 року у районних центрах Тернопільської області та м. Тернополі на Театральній площі, вул. Князя Острозького та вул. Київська за участю керівництва Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, працівників районних відділів державної виконавчої служби, державної реєстрації актів цивільного стану та державних нотаріальних контор Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, місцевих центрів та бюро правової допомоги проведено консультування громадян у рамках Загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

Під час зустрічі з громадськістю працівники органів юстиції ознайомлювали місцевих жителів про другий пакет законодавчих ініціатив Мін’юсту #ЧужихДітейНеБуває, який набрав чинності 29 серпня 2018 року, а також зі створенням мобільних інформаційних пунктів у населених пунктах Тернопільської області з питань правового інформування населення, дією при Тернопільській обласній державній адміністрації оперативного штабу, покликаного боротися зі спробами рейдерських захоплень земель та зібраного урожаю та про напрямки роботи управління юстиції, про он-лайн сервіси, пріоритети діяльності Міністерства юстиції, впровадження ініціатив Мін’юсту на території області та інформаційних кампаній Міністерства юстиції.

Також громадянам надано 273 консультації, роз’яснення чинного законодавства при роботі мобільних інформаційних пунктів, а саме:

Жителі Бережанського району звернулися з питаннями щодо нарахування аліментів, щодо сплати виконавчого збору, щодо виконання рішення суду, щодо реєстрації шлюбу, щодо внесення виправлення до свідоцтва про народження, щодо порядку реєстрації в органах ДРАЦС, щодо надання безоплатної правової допомоги. Роздано 35 буклетів, листівок та інформаційних видань.

Жителі Борщівського району звернулися із питаннями щодо збільшення розміру аліментів, щодо видачі свідоцтва про народження дитини, щодо розірвання шлюбу та стягнення аліментів, щодо виконання виконавчого листа суду у виконавчому провадженні про стягнення аліментів, щодо стягнення штрафу, щодо апостолювання документів, щодо видачі повторного свідоцтва, щодо внесених змін у документи, щодо реєстрації шлюбу, щодо видачі повторного свідоцтва про шлюб, щодо розірвання шлюбу відповідно до ст.106 СКУ, щодо доповнення актового запису про народження, щодо видачі довідки. Роздано 28 буклетів, листівок та 10 примірників інформаційних видань.

Жителі Бучацького району звернулися із питаннями щодо видачі повторних свідоцтв про народження та одруження, щодо сплати боргу по аліментах, щодо отримання довідки про заборгованість по аліментах, щодо оформлення спадщини за заповітом, щодо видачі свідоцтва про право на спадщину. Роздано 17 листівок та 10 примірників інформаційних видань.

Жителі Гусятинського району звернулися із питаннями щодо отримання повторного свідоцтва про народження, щодо відновлення свідоцтва про шлюб, щодо видачі витягу, щодо оформлення спадкових прав на житловий будинок, щодо прийняття спадщини, щодо оформлення спадщини, щодо порядку збільшення розміру аліментів, щодо порядку зняття арешту з майна. Роздано 24 буклети, 28 листівок та 28 примірників інформаційних видань.

Жителі Заліщицького району звернулися із питаннями щодо вирішення питання про порушення її майнових прав, щодо державної реєстрації майнового паю, щодо державної реєстрації шлюбу, щодо порядку державної  реєстрації договору оренди, щодо розірвання шлюбу, щодо проставлення апостиля, щодо державної реєстрації громадського об’єднання, щодо оформлення субсидії, щодо сплати адмінштрафу, щодо повторного отримання свідоцтва про смерть батька. Роздано 19 буклетів, 11 листівок та 18 примірників інформаційних видань.

Жителі Збаразького району звернулися із питаннями щодо видачі повторного свідоцтва про народження дочки, щодо розірвання шлюбу, щодо видачі довідки-розрахунку заборгованості по аліментах, щодо стягнення виконавчого збору, щодо представництва сторін у виконавчому провадженні, щодо довіреності на представлення інтересів в суді, щодо складання заповіту, щодо укладення договору про поділ спадкового майна, щодо укладення договору дарування земельної ділянки, щодо видачі свідоцтва про право на спадщину. Роздано 24 буклети, 15 листівок та 20 примірників інформаційних видань.

Жителі Зборівського району звернулися із питаннями щодо порядку стягнення аліментів на повнолітню дитину, щодо порядку сплати судового збору, щодо стягнення з орендної плати за земельну ділянку, щодо розміру аліментів на 2019 р., щодо порядку притягнення до відповідальності у разі несплати аліментів, щодо звільнення майна з-під арешту, щодо порядку припинення розшуку транспортного засобу, щодо реєстрації місця проживання боржника, щодо порядку зміни прізвища, щодо видів посилення відповідальності за несплату аліментів. Роздано 14 буклетів, 10 листівок та 18 примірників інформаційних видань.

Жителі Козівського району звернулися із питаннями щодо призначення допомоги при народжені дитини, щодо умови спадкування за законом, щодо відмови від прийняття спадщини, щодо поновлення на роботі, щодо порядку звільнення з роботи за власним бажанням, щодо зміни фотографії в паспорті, щодо видачі довідки розрахунку по аліментах, щодо розрахунку аліментів, щодо розміру стягнення аліментів, щодо зміни імені. Роздано 12 листівок та 10 примірників інформаційних видань.

Жителі Кременецького району звернулися із питаннями щодо отримання документів у відділі ДРАЦС, щодо оформлення спадщини, щодо отримання аліментів, щодо сплати аліментів Роздано 15 буклетів, 10 листівок та 20 примірників інформаційних видань.

Жителі Лановецького району звернулися із питаннями щодо посвідчення заповіту, щодо порядку стягнення аліментів, щодо проекту «Шлюб за добу», щодо апостилювання нотаріальних документів, щодо внесення змін до актового запису про шлюб, щодо реєстрації народження дитини в пологовому будинку, щодо порядку розірвання шлюбу. Роздано 13 буклетів, 10 листівок та 14 примірників інформаційних видань.

Жителі Монастириського району звернулися із питаннями щодо порядку проставлення апостилю на нотаріально посвідчених документах, щодо посвідчення заповіту, щодо посвідчення довіреності на розпорядження майном, щодо укладення договору дарування житлового будинку, щодо розірвання шлюбу подружжям, яке не має дітей, щодо визначення розміру субсидій, щодо призначення безоплатного адвоката, щодо порядку приватизації земельної ділянки. Роздано 19 листівок та 16 примірників інформаційних видань.

Жителі Підволочиського району звернулися із питаннями щодо надання громадянам безоплатної правової допомоги, щодо реалізації конфіскованого майна, щодо стягнення аліментів, щодо внесення змін в актовий запис, щодо державної реєстрації речового права оренди земельної ділянки, щодо отримання довідки про сплату чи не сплату аліментів, щодо вирішення спору, щодо видачі документів в пологовому будинку, щодо реєстрації шлюбу за добу, щодо позбавлення батьківських прав, щодо онлайн-запису через інтернет на прийом до відділу ДРАЦС, щодо внесення змін в актовий запис, щодо апостилювання документів, щодо прописки новонароджених, щодо зміни імені, щодо отримання  витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, щодо оплати боргу та інших платежів у виконавчому провадженні он-лайн. Роздано 30 буклетів та листівок.

Жителі Підгаєцького району звернулися із питаннями щодо реєстрації народження дитини, щодо видачі повторного свідоцтва, щодо реєстрації шлюбу за добу, щодо прийняття спадщини, щодо застосування суспільно корисних робіт до невиконаних рішень суду по стягненню аліментів, щодо реєстрації народження в пологовому, щодо видачі довіреності, щодо внесення змін до актового запису про шлюб, щодо порядку винесення постанов про тимчасові обмеження у праві, щодо оформлення спадщини за заповітом, щодо видачі повторно документа про народження, щодо реєстрації шлюбу з громадянином Польщі, щодо зміни прізвища та по батькові, щодо сплати аліментів, щодо одержання права на власність, щодо видачі повторно свідоцтва про народження, щодо реєстрації шлюбу з громадянкою Франції, щодо аліментів на дитину, щодо видачі повторно свідоцтва, щодо реєстрації місця проживання новонародженої дитини, щодо видачі свідоцтва про смерть, щодо внесення змін до актового запису про народження. Роздано 27 буклетів, листівок та інформаційних видань.

Жителі Теребовлянського району звернулися із питаннями щодо апостилювання документів, щодо внесення змін в актовий запис про народження дитини, щодо зміни прізвища малолітньої дитини, щодо термінів реєстрації шлюбу, щодо порядку реєстрації місця проживання дитини, щодо реєстрації народження дитини в пологовому будинку, щодо посвідчення договору купівлі-продажу нерухомого майна, щодо посвідчення довіреності на представлення інтересів для ведення спадкової справи, щодо порядку отримання спадщини, щодо спадкування земельної ділянки за заповітом, щодо розстрочки сплати штрафу та виконавчого збору, щодо розмірів штрафу за адміністративним позовом, щодо процедури притягнення до кримінальної відповідальності особи, яка ухиляється від сплати аліментів. Роздано 15 буклетів, листівок та 14 примірників інформаційних видань.

У м. Тернополі, по вулиці Князя Острозького, жителі міста звернулися із питаннями щодо отримання повторно свідоцтва про народження, якщо реєстрація народження була у Львівській області, щодо документів для реєстрації шлюбу з іноземним громадянином, щодо вартості урочистої реєстрації шлюбу, щодо отримання документа для підтвердження національності батька, щодо переліку документів для зміни прізвища, щодо визнання батьківства, щодо подання заяви на шлюб через мережу Інтернет, щодо вартості отримання повторного свідоцтва про народження, щодо складання заповіту з умовою, щодо прийняття спадщини за законом, щодо права на відмови від прийняття спадщини, щодо укладення шлюбного договору, щодо складання секретного заповіту, щодо посвідчення довіреності з правом передоручення, щодо спадкування права на вклад у банку, щодо заповідального відказу, щодо оформлення допомоги коли боржник не платить аліменти, щодо стягнення виконавчого збору по солідарному стягненню, щодо розміру стягнення з поручителя у випадку солідарного стягнення, щодо виконання виконавчого листа про виселення боржника, щодо сплати виконавчого збору коли боржником самостійно виконано виконавчий лист немайнового характеру стягнення, щодо зобов’язання боржника влаштуватись на роботу, щодо наслідків невиконання зобов’язання про утримання вчинення певних дій, щодо порядку продажу арештованого майна, щодо сплати виконавчого збору у випадку мирової угоди, щодо майна яке не описується державними виконавцями. Під час проведення консультацій роздано 17 буклетів, 10 листівок та 27 примірників інформаційних видань.

У м. Тернополі, по вулиці Київській, жителі міста звернулися із питаннями щодо посвідчення заповіту, щодо розірвання договору купівлі-продажу квартири, щодо відкриття спадщини, щодо строку отримання свідоцтва про право на спадщину, щодо штрафів які передбачено у випадку наявності непогашеної заборгованості по сплаті аліментів за три роки, щодо мінімального гарантованого розміру аліментів визначеного Законом, щодо стягнення заборгованості на користь фізичної особи з боржника – селищної ради, щодо пред’явлення виконавчого документа до виконання за місцем відкриття банківського рахунку, щодо підстав для відмови у проведенні державної реєстрації прав або зупиненні розгляду відповідної заяви, щодо індексації боргу чи потрібно звертатись до суду, щодо надання інформації про середньомісячну заробітну плату по регіону для нарахування аліментів. Під час проведення консультацій роздано 16 буклетів, 15 листівок та 19 примірників інформаційних видань.

Жителі Чортківського району звернулися із питаннями щодо проведення стягнення боргу з юридичної особи, щодо проведення стягнення з заробітної плати, щодо нарахування заборгованості по виплаті аліментів, щодо відповідальності за неотримання аліментів, щодо обмеження у праві виїзду за кордон, щодо оформлення спадкових прав на житловий будинок, щодо оформлення спадкових прав на недоплачену пенсію, щодо визнання права власності на спадкове майно, щодо звернення стягнення на заставне майно, щодо порядку стягнення аліментів якщо дитина навчається в вищому навчальному закладі, щодо стягнення аліментів в твердій грошовій сумі, щодо зміни розміру аліментів, щодо відповідальності за невчасну подачу звітів про здійсненні відрахування, щодо порядку виконання амін штрафів, щодо порядку зняття арешту, щодо виконання рішення суду якщо боржник відбуває міру покарання в місцях позбавлення волі, щодо наслідків закінчення виконавчого провадження, щодо розшуку боржника, щодо заборгованості по сплаті аліментів, щодо розшуку майна боржника, щодо визнання права власності на спадкове майно, щодо успадкування будинку, щодо оформлення спадкових прав на недоотриману пенсію, щодо сплати податкового боргу, щодо оформлення договору купівлі-продажу, щодо невиконання рішення суду про стягнення аліментів, щодо порядку стягнення боргу по аліментах, щодо розшуку боржника, щодо стягнення виконавчого збору виведеного в окреме виконавче провадження, щодо сплати адміністративного штрафу. Роздано 52 буклети, 62 листівки та 68 примірників інформаційних видань.

Жителі Шумського району звернулися із питаннями щодо порядку реєстрації шлюбу за добу і порядку реєстрації народження дитини в ЦНАП, щодо порядку отримання свідоцтва про право на спадщину за законом і порядку посвідчення договору про поділ спадкового майна, щодо порядку нарахування і виплати аліментів на дітей, щодо порядку отримання свідоцтва про право на спадщину на земельну частку (пай) і порядку оформлення права власності на земельну ділянку на підставі сертифіката на право на земельну частку, щодо порядку отримання повторного свідоцтва про народження, щодо порядку виїзду малолітньої дитини за кордон, щодо порядку стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати, щодо порядку розірвання шлюбу і порядку поділу майна при розірванні шлюбу, щодо порядку отримання свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно і порядку реєстрації права власності на нерухоме майно по довіреності, щодо порядку перевірки боржників по сплаті аліментів в Реєстрі боржників. Роздано 21 буклет, 18 листівок та 12 примірників інформаційних видань.