Skip to main content
70089a44-eb1b-4175-b5cf-64765a81d4bb

Впродовж тижня в області працювало 20 мобільних інформаційних пунктів

26 – 28 лютого 2019 року у районних центрах Тернопільської області та м. Тернополі на Театральній площі, вул. Князя Острозького та вул. Київська за участю керівництва Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, працівників районних відділів державної виконавчої служби, державної реєстрації актів цивільного стану та державних нотаріальних контор Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, місцевих центрів та бюро правової допомоги проведено консультування громадян у рамках Загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

Під час зустрічі з громадськістю працівники органів юстиції ознайомлювали місцевих жителів про другий пакет законодавчих ініціатив Мін’юсту #ЧужихДітейНеБуває, який набрав чинності 29 серпня 2018 року, а також зі створенням мобільних інформаційних пунктів у населених пунктах Тернопільської області з питань правового інформування населення, дією при Тернопільській обласній державній адміністрації оперативного штабу, покликаного боротися зі спробами рейдерських захоплень земель та зібраного урожаю та про напрямки роботи управління юстиції, про он-лайн сервіси, пріоритети діяльності Міністерства юстиції, впровадження ініціатив Мін’юсту на території області та інформаційних кампаній Міністерства юстиції.

Також громадянам надано 274 консультацію, роз’яснення чинного законодавства при роботі мобільних інформаційних пунктів, а саме:

Жителі Бережанського району звернулися з питаннями щодо нарахування аліментів, щодо сплати виконавчого збору, щодо виконання рішення суду, щодо реєстрації шлюбу, щодо внесення виправлення до свідоцтва про народження, щодо порядку реєстрації в органах ДРАЦС, щодо надання безоплатної правової допомоги. Роздано 34 буклети, листівки та інформаційні видання.

Жителі Борщівського району звернулися із щодо нарахування виконавчого збору при сплаті боргу по аліментах, щодо внесення змін до актових записів, щодо проставлення апостилю, щодо порядку видачі довідки про отримання аліментів, щодо видачі витягу з ДРАЦС, щодо надання безоплатної правової допомоги, щодо порядку винесення постанови про обмеження у праві виїзду закордон. Роздано 28 буклетів, листівок та інформаційних видань.

Жителі Бучацького району звернулися із питаннями щодо відповідальності за ухилення від сплати аліментів, щодо розстрочки виконання судового рішення, щодо виконання рішення суду, щодо оформлення спадщини за заповітом, щодо подачі свідоцтва про шлюб на апостиль, щодо подачі заяви на розірвання шлюбу, щодо видачі повторного свідоцтва про народження, щодо отримання свідоцтва про смерть, щодо отримання довідки про розмір сплачених та нарахованих аліментів. Роздано 17 листівок та 19 примірників інформаційних видань.

Жителі Гусятинського району звернулися із питаннями щодо отримання Витягу про народження матері, щодо отримання повторного свідоцтва про народження сина, щодо отримання повторного свідоцтва про смерть чоловіка, щодо відновлення свідоцтва про шлюб, у зв’язку із його втратою, щодо перерахунку пенсії, щодо оформлення спадкових прав на земельну ділянку, щодо оформлення спадкових прав на житловий будинок, щодо прийняття спадщини, щодо порядку отримання допомоги для малозабезпечених сімей, щодо оформлення спадщини, щодо укладення договору дарування житлового будинку, щодо порядку оформлення спадщини. Роздано 26 буклетів, 31 листівку та 26 примірників інформаційних видань.

Жителі Заліщицького району звернулися із питаннями щодо державної реєстрації народження дитини, щодо порядку державної реєстрації земельної ділянки, щодо розірвання договору оренди, щодо проставлення апостиля на рішення суду, щодо державної реєстрації структурного політичної партії, щодо оформлення субсидії, щодо сплати адмінштрафу, щодо порядку сплати аліментів, щодо порядку сплати банківської заборгованості, щодо позбавлення батьківських прав. Роздано 22 буклетів, 15 листівок та 29 примірник інформаційних видань.

Жителі Збаразького району звернулися із питаннями щодо видачі повторного свідоцтва про народження дочки, щодо проставлення апостилю на документах, щодо підстав звільнення майна боржника з під арешту, щодо стягнення виконавчого збору, щодо видачі довіреності на представлення інтересів в суді, щодо складання заповіту, щодо укладення договору про поділ спадкового майна, щодо оформлення спадщини за законом, щодо укладення договору дарування. Роздано 20 буклетів, листівок та 28 примірників інформаційних видань.

Жителі Зборівського району звернулися із питаннями щодо реєстрації народження дитини в пологовому будинку, щодо видачі повторно свідоцтва про шлюб у разі смерті одного з подружжя, щодо внесення змін до актового запису про народження, зокрема доповнення граф “місце народження” та “по батькові”, щодо державної реєстрації шлюбу з іноземцем, щодо розміру штрафу при наявності заборгованості по аліментних платежах понад рік, щодо правил реєстрації для участі у торгах на СЕТАМ, щодо оскарження постанови про встановлення тимчасового обмеження у праві керування транспортними засобами, щодо видачі довідки про наявність заборгованості зі сплати аліментів для виїзду дитини за кордон, щодо отримання витягу з ЄДРВП про наявність виконавчих проваджень відносно боржника юридичної особи, щодо отримання допомоги для поховання померлого. Роздано 10 буклетів, 12 листівок та 30 примірників інформаційних видань.

Жителі Козівського району звернулися із питаннями щодо зміни імені, щодо сплати аліментів, щодо видачі повторного свідоцтва, щодо розірвання договору оренди, щодо реєстрації шлюбу за добу, щодо укладення договору оренди приміщення, щодо стягнення штрафів в користь держави, щодо оренди земельних ділянок, щодо зміни прізвища, щодо внесення доповнення до актового запису про народження. Роздано 10 листівок та 15 примірників інформаційних видань.

Жителі Кременецького району звернулися із питаннями щодо оформлення спадщини, щодо отримання повторних документів у відділі ДРАЦС, щодо виконання рішення суду про стягнення аліментів, щодо повернення боргу, щодо порядку зміни імені, щодо проставлення апостиля, порядку розірвання шлюбу, щодо реєстрації шлюбу особи, якій виповнилось 17 років. Роздано 15 буклетів, 25 листівок та 35 примірників інформаційних видань.

Жителі Лановецького району звернулися із питаннями щодо прийняття закону відносно посилення відповідальності за несплату аліментів, щодо порядку стягнення аліментів, щодо проекту «Шлюб за добу» та укладення шлюбу з іноземцем, щодо оформлення спадщини на земельну ділянку, щодо переоформлення паю, щодо реєстрації народження дитини в пологовому будинку, щодо порядку розірвання шлюбу, щодо порядку реєстрації смерті. Роздано 15 буклетів, 10 листівок та 17 примірників інформаційних видань.

Жителі Монастириського району звернулися із питаннями щодо порядку проставлення апостилю, щодо перепису майна коли не було складено заповіту, щодо стягнення аліментів, щодо визначення розміру субсидій, щодо призначення безоплатного адвоката, щодо видачі повторних документів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян. Роздано 15 листівок та 17 примірників інформаційних видань.

Жителі Підволочиського району звернулися із питаннями щодо надання громадянам безоплатної правової допомоги, щодо реалізації конфіскованого майна, щодо стягнення аліментів, щодо внесення змін в актовий запис, щодо державної реєстрації речового права оренди земельної ділянки, щодо отримання довідки про сплату чи не сплату аліментів, щодо вирішення спору, щодо видачі документів в пологовому будинку, щодо реєстрації шлюбу за добу, щодо позбавлення батьківських прав, щодо онлайн-запису через інтернет на прийом до відділу ДРАЦС, щодо внесення змін в актовий запис, щодо апостилювання документів, щодо прописки новонароджених, щодо зміни імені, щодо отримання витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, щодо оплати боргу та інших платежів у виконавчому провадженні он-лайн. Роздано 32 буклети та листівки.

Жителі Підгаєцького району звернулися із щодо реєстрації народження дитини, щодо видачі повторного свідоцтва, щодо реєстрації шлюбу за добу, щодо прийняття спадщини, щодо застосування суспільно корисних робіт до невиконаних рішень суду по стягненню аліментів, щодо реєстрації народження в пологовому будинку, щодо видачі довіреності, щодо внесення змін до актового запису про шлюб, щодо порядку винесення постанов про тимчасові обмеження у праві, щодо оформлення спадщини за заповітом, щодо видачі повторно документа про народження, щодо реєстрації шлюбу з громадянином Польщі, щодо зміни прізвища та по батькові, щодо сплати аліментів, щодо одержання права на власність, щодо реєстрації шлюбу з громадянкою Італії, щодо аліментів на дитину, щодо видачі повторно свідоцтва про смерть, щодо реєстрації місця проживання новонародженої дитини, щодо видачі повторного свідоцтва про шлюб, щодо видачі витягу про народження. Роздано 28 буклетів, листівок та інформаційних видань.

Жителі Теребовлянського району звернулися із питаннями щодо спадкування земельної частки (паю), щодо спадкування квартири після смерті батька за заповітом, щодо порядку реєстрації земельної ділянки, щодо посвідчення довіреності на транспортний засіб, щодо спадкування нерухомого майна і посвідчення заповіту, щодо посвідчення довіреності на представництво інтересів, щодо посвідчення довіреності на розпорядження майном, щодо відмови від спадщини за законом після смерті батька, щодо одержання повторного свідоцтва про народження дітей, щодо видачі витягу з Державного реєстру, щодо порядку видачі свідоцтва про народження, щодо порядку видачі витягу з Державного реєстру, щодо витрат у виконавчому провадженні, щодо порядку реалізації арештованого майна. Роздано 35 буклетів, листівок та інформаційних видань.

У м. Тернополі, по вулиці Князя Острозького, жителі міста звернулися із питаннями щодо спадкування частки у праві спільної сумісної власності, щодо посвідчення заповіту з умовою, щодо права на прийняття спадщини за заповітом, щодо накладення заборони про відчуження нерухомого майна, що підлягає державній реєстрації, щодо підстав для скасування заповіту, щодо посвідчення факту, що фізична особа перебуває в певному місці, щодо проставлення апостилю на документі про освіту, щодо переліку документів для оформлення договору довічного утримання, щодо розміру частки у спадщині спадкоємців за законом, щодо оформлення договору купівлі-продажу земельної ділянки, щодо реєстрації шлюбу за одну добу, щодо отримання повторно свідоцтво про народження, щодо реєстрації народження дитини, якщо батьки іноземці, щодо вартості реєстрації шлюбу за добу, щодо зміни по батькові дитини, щодо документів для отримання витягу про підтвердження дошлюбного прізвища, щодо отримання свідоцтва про шлюб дочки, щодо реєстрації народження дитини через Інтернет, щодо вартості отримання витягу про шлюб, щодо випадків притягнення злісного неплатника аліментів до відповідальності, щодо документів для початку примусового виконання рішення суду, щодо процедури примусового виселення боржника, щодо дій виконавців при виявленні рухомого майна у платника аліментів, якщо у нього є заборгованість понад 3 місяці, щодо обмеження боржника в праві виїзду за кордон, щодо застосування до злісного неплатника аліментів громадських робіт, щодо терміну для притягнення особи, яка не сплачує аліменти до кримінальної відповідальності, щодо процедури реалізації майна на публічних торгах, щодо обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України, щодо розстрочки сплати штрафу. Під час проведення консультацій роздано 46 буклетів, 38 листівок та 56 примірників інформаційних видань.

У м. Тернополі, по вулиці Київській, жителі міста звернулися із питаннями щодо максимального розміру стягнення заборгованості з заробітної плати боржника органами державної виконавчої служби, щодо оплатити авансового внеску при пред’явленні виконавчого листа про стягнення заборгованості із виплати заробітної плати, щодо реалізації права на спадкування особами з тимчасово-окупованих територій, щодо звернення стягнення на земельну ділянку, цільове призначення якої для ведення особистого селянського господарства, щодо подання запиту на витребування відомостей, які наявні  в державних органах та установах, щодо оформлення договору позики, чи потрібно його нотаріально завіряти, щодо оскарження дій державного реєстратора не у судовому порядку, щодо часу протягом якого діє довідка про наявність заборгованості понад шість місяців, щодо виклику нотаріуса на дім. Під час проведення консультацій роздано 20 буклетів, 15 листівок та 35 примірників інформаційних видань.

Жителі Чортківського району звернулися із питаннями щодо відповідальності за несплату аліментів, щодо обчислення розміру заборгованості зі сплати аліментів, щодо отримання повторного свідоцтва про смерть, щодо оформлення заповіту, щодо прийняття спадщини, щодо спільної власності майна подружжя, щодо відмови від прийняття спадщини, щодо оформлення договору дарування, щодо оформлення доручення на транспортний засіб, щодо оформлення спадщини неповнолітніми, щодо оформлення іпотечного договору, щодо оформлення спадщини за законом, щодо видачі дубліката свідоцтва про право на спадщину, щодо оформлення спадщини за законом, щодо оформлення спадщини за заповітом, щодо визнання права власності на спадкове майно в судовому порядку, щодо оформлення спадкових прав на житловий будинок, щодо оформлення права власності на квартиру, щодо оформлення спадкових прав на земельну ділянку, щодо оформлення спадкових справ на майновий пай, щодо оформлення транспортних засобів, щодо згоди одного з подружжя на придбання квартири, щодо оформлення договору про поділ майна, щодо реєстрації шлюбу за добу, щодо реєстрації шлюбу з неповнолітньою, щодо поновлення актового запису про смерть із зони проведення ООС, щодо отримання фотокопії з метричної книги, щодо позбавлення батьківських прав, щодо перенесення дати державної реєстрації шлюбу, щодо отримання повторно свідоцтва про смерть, щодо анулювання актового запису про шлюб, щодо розірвання шлюбу за довіреністю, щодо реєстрації шлюбу з іноземцем, щодо зміни прізвища дитини. Роздано 22 буклети, 53 листівки та 70 примірників інформаційних видань.

Жителі Шумського району звернулися із питаннями щодо порядку проставлення апостиля, щодо порядку зміни паспорта, щодо порядку отримання допомоги при народженні дитини, щодо порядку отримання витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб, щодо порядку зміни прізвища відповідно до ст.53 СКУ, щодо порядку стягнення аліментів, щодо порядку отримання повторного свідоцтва про народження доньки, щодо порядку оформлення пенсії по віку, щодо порядку стягнення заборгованості по зарплаті, щодо внесення змін до актового запису про народження, щодо порядку оформлення спадщини, щодо порядку оформлення пенсії. Роздано 15 буклетів, листівок та 19 примірників інформаційних видань.