Skip to main content
56793250_379654752624433_8484689953169604608_n

Впродовж тижня в області працювало 20 мобільних інформаційних пунктів

09 – 11 квітня 2019 року у районних центрах Тернопільської області та м. Тернополі на Театральній площі, вул. Князя Острозького та вул. Київська за участю керівництва Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, працівників районних відділів державної виконавчої служби, державної реєстрації актів цивільного стану та державних нотаріальних контор Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, місцевих центрів та бюро правової допомоги проведено консультування громадян у рамках Загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

Під час зустрічі з громадськістю працівники органів юстиції ознайомлювали місцевих жителів про другий пакет законодавчих ініціатив Мін’юсту #ЧужихДітейНеБуває, а також зі створенням мобільних інформаційних пунктів у населених пунктах Тернопільської області з питань правового інформування населення, дією при Тернопільській обласній державній адміністрації оперативного штабу, покликаного боротися зі спробами рейдерських захоплень земель та зібраного урожаю та про напрямки роботи управління юстиції, про он-лайн сервіси, пріоритети діяльності Міністерства юстиції, впровадження ініціатив Мін’юсту на території області та інформаційних кампаній Міністерства юстиції.

Також громадянам надано 273 консультації, роз’яснення чинного законодавства при роботі мобільних інформаційних пунктів, а саме:

Жителі Бережанського району звернулися з питаннями щодо нарахування аліментів, щодо сплати виконавчого збору, щодо виконання рішення суду, щодо внесення виправлення до свідоцтва про народження, щодо порядку реєстрації в органах ДРАЦС, щодо надання безоплатної правової допомоги. Роздано 15 буклетів, листівок та інформаційних видань.

Жителі Борщівського району звернулися із питаннями щодо оформлення спадкової справи, щодо видачі повторного свідоцтва про народження, щодо проставлення апостилю, щодо надання безоплатної правової допомоги, щодо внесення змін до актових записів, щодо укладення шлюбного договору, щодо права спільної сумісної власності подружжя, щодо видачі витягу з ДРАЦС. Роздано 30 буклетів, листівок та 20 примірників інформаційних видань.

Жителі Бучацького району звернулися із питаннями щодо повторного свідоцтва про народження дитини, щодо подачі заяви про шлюб, щодо отримання повторного свідоцтва про зміну імені, щодо отримання витягу з ДРАЦС про шлюб, щодо отримання повторного свідоцтва про народження, щодо сплати боргу по аліментах, щодо оформлення спадщини, щодо сплати боргу по аліментах, щодо оформлення договору дарування, щодо виконання рішення суду. Роздано 10 листівок та 10 примірників інформаційних видань.

Жителі Гусятинського району звернулися із питаннями щодо отримання повторної видачі свідоцтва, щодо видачі витягів, щодо успадкування паю, щодо отримання дублікатів документів, що посвідчують право власності, щодо успадкування права на земельну частку (пай), щодо подання заяви про прийняття спадщини, щодо сплати аліментів. Роздано 25 буклетів, 35 листівок та 30 примірників інформаційних видань.

Жителі Заліщицького району звернулися із питаннями щодо державної реєстрації приписки народженої дитини, щодо порядку державної  реєстрації розірвання договору оренди, щодо розірвання шлюбу, щодо проставлення апостиля на свідоцтві про шлюб, щодо державної реєстрації  структурного утворення політичної партії, щодо оформлення спадщини, щодо сплати адмінштрафу, щодо порядку державної реєстрації розірвання шлюбу, щодо порядку сплати кредиторської заборгованості. Роздано 28 буклетів, 18 листівок та 15 примірників інформаційних видань.

Жителі Збаразького району звернулися із питаннями щодо отримання витягу про підтвердження дошлюбного прізвища, щодо видачі копії з метричної книги, щодо звернення стягнення на доходи боржника, щодо звернення стягнення на нерухоме майно боржника, щодо оформлення договору купівлі-продажу, щодо оформлення спадщини, щодо видачі довіреності на представлення інтересів в суді, щодо надання дозволу на виїзд дитини за кордон. Роздано 18 буклетів, 19 листівок та 10 примірників інформаційних видань.

 Жителі Зборівського району звернулися із питаннями щодо строків розгляду справи на зміну імені, щодо внесення змін до актового запису про народження, зокрема доповнення графами по батькові та місце народження, щодо порядку оформлення розірвання шлюбу за взаємною згодою для подружжя, яке не має дітей, щодо отримання відомостей з метричних книг, зокрема щодо національності предків, щодо порядку отримання повторного свідоцтва про смерть, щодо отримання допомоги для поховання померлого, щодо розміру штрафу у разі наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 1 рік, щодо порядку виключення відомостей про особу з реєстру боржників, у разі повного погашення боргу, щодо порядку стягнення заборгованості з органів ПФУ в рамках постанови КМ №440, щодо отримання довідки про наявність заборгованості зі сплати аліментів для можливості виїзду неповнолітньої дитини за кордон без згоди батька-неплатника аліментів. Роздано 19 буклетів, 12 листівок та 14 примірників інформаційних видань.

Жителі Козівського району звернулися із питаннями щодо зміни імені, щодо сплати аліментів, щодо видачі повторного свідоцтва, щодо розірвання договору оренди, щодо реєстрації шлюбу за добу, щодо укладення договору оренди приміщення, щодо сплати штрафів в користь держави, щодо оренди земельних ділянок, щодо зміни прізвища, щодо внесення доповнення до актового запису про народження. Роздано 10 листівок та 10 примірників інформаційних видань.

Жителі Кременецького району звернулися із питаннями щодо оформлення спадкового договору, щодо нарахування аліментів, і відповідальності за їх несплату, щодо реєстрації шлюбу за одну добу, щодо оплати боргу та інших платежів у виконавчому провадженні, щодо оформлення спадщини після смерті спадкодавця в 1990 р., щодо легалізації довіреності, оформленої нотаріусом за кордоном, щодо визнання шлюбу недійсним. Роздано 18 буклетів, листівок та 10 примірників інформаційних видань.

Жителі Лановецького району звернулися із питаннями щодо оформлення субсидії, щодо порядку голосування по місцю проживання для осіб, яким важко пересуватися, щодо порядку укладення шлюбу особам до 18 років, щодо порядку виїзду дитини за кордон, щодо порядку стягнення заборгованості по аліментах, щодо внесення змін до актових записів цивільного стану, щодо спадкування за законом, щодо посвідчення заповіту. Роздано 10 буклетів, 10 листівок та 14 примірників інформаційних видань.

Жителі Монастириського району звернулися із питаннями щодо зміни місця голосування, щодо стягнення аліментів, щодо визнання права власності в судовому порядку, щодо укладення договору купівлі-продажу житлового будинку та земельних ділянок, щодо скасування заповіту, порядку проставлення апостилю, щодо укладення шлюбу, щодо розірвання шлюбу. Роздано 23 листівки та 10 примірників інформаційних видань.

Жителі Підволочиського району звернулися із питаннями щодо отримання витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, щодо позбавлення батьківських прав, щодо переліку документів для виїзду з дитиною закордон, щодо внесення змін в актовий запис, щодо оформлення спадщини, щодо зміни місця для голосування в другому турі виборів Президента України, щодо стягнення аліментів, щодо спадкування, щодо звернень на веб-портал, щодо сплати боргу у виконавчому провадженні он-лайн, щодо вирішення спору, щодо державної реєстрації речового права оренди земельної ділянки,щодо апостилювання документів, щодо штрафу за булінг в школі, щодо голосування за місцем перебування в другому турі на виборах Президента. Роздано 10 буклетів, 25 листівок та інформаційних видань.

Жителі Підгаєцького району звернулися із питаннями щодо реєстрації народження дитини, щодо видачі повторного свідоцтва, щодо реєстрації шлюбу за добу, щодо прийняття спадщини, щодо застосування суспільно корисні роботи до невиконаних рішень суду по стягненню аліментів, щодо реєстрації народження в пологовому будинку, щодо видачі довіреності, щодо внесення змін до актового запису про шлюб, щодо порядку винесення постанов про тимчасові обмеження у праві, щодо оформлення спадщини за заповітом, щодо впровадження системи пробації в Україні, щодо реєстрації шлюбу з громадянином Польщі, щодо зміни прізвища та по батькові, щодо сплати аліментів, щодо одержання права на власність, щодо видачі повторно свідоцтва про народження, щодо реєстрації шлюбу громадянкою Італії, щодо аліментів на дитину, щодо отримання послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану у ЦНАП, щодо отримання легальних документів для українців, які проживають на тимчасово окупованих територіях, щодо видачі повторного свідоцтва про смерть. Роздано 23 буклетів, листівок та інформаційних видань.

Жителі Теребовлянського району звернулися із питаннями щодо посвідчення довіреності на представлення інтересів для ведення спадкової справи, щодо посвідчення договору купівлі-продажу нерухомого майна, щодо спадкування земельної ділянки за заповітом, щодо порядку отримання спадщини, щодо порядку зміни імені, щодо порядку розірвання шлюбу, щодо апостилювання документів, щодо порядку реєстрації місця проживання дитини, щодо реєстрації народження дитини в пологовому будинку, щодо отримання повторного свідоцтва про народження, щодо термінів реєстрації шлюбу, щодо внесення змін в актовий запис про народження, щодо розмірів штрафу за адміністративним позовом, щодо процедури притягнення до кримінальної відповідальності особи, яка ухиляється від сплати аліментів, щодо процедури стягнення аліментів. Роздано 23 буклети, 12 листівок та 10 примірників інформаційних видань.

У м. Тернополі, по вулиці Князя Острозького, жителі міста звернулися із питаннями щодо виїзду дитини за кордон, щодо відмови прийняття спадщини за заповітом і прийняття спадщини за законом, щодо порядку видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на інтелектуальну власність, щодо посвідчення договору дарування частки садового будинку з надвірною будівлею, щодо посвідчення заповіту подружжя, щодо підстав відмови у вчиненні нотаріальної дії, щодо засвідчення справжності підпису на заяві відповідним компетентним органам, щодо спадкування права на грошові вклади, щодо права на обов’язкову частку у спадщині, щодо наслідків пропущення строку для прийняття спадщини, щодо поставлення апостилю на довідці про склад сім’ї, щодо проставлення апостилю на документи для Республіки Польща, щодо вартості послуги з урочистої реєстрації шлюбу, щодо переліку документів для реєстрації новонародженої дитини, щодо можливості розлучення у відділі ДРАЦС при наявності дітей, щодо зміни прізвища, щодо отримання витягу про підтвердження реєстрації народження як одинока мати, щодо отримання свідоцтва про шлюб дочки, щодо реєстрації смерті без паспорта померлого. Під час проведення консультацій роздано 34 буклети, 18 листівок та 29 примірників інформаційних видань.

У м. Тернополі, по вулиці Київській, жителі міста звернулися із питаннями щодо права звернення до виборчої дільниці для внесення у список виборців, щодо скасування обмеження у праві виїзду за межі України якщо штраф по аліментах не оплачено, щодо відсутності можливості проголосувати за місцем реєстрації, куди звернутись та протягом якого часу, щодо максимального розміру стягнення заборгованості з заробітної плати боржника органами державної виконавчої служби, щодо часу протягом якого потрібно пред’явити виконавчий лист про стягнення аліментів до виконання у органи державної виконавчої служби, щодо зняття арешту з майна, якщо оплачено борг, виконавчий збір та витрати виконавчого провадження у повному розмірі, щодо підстав коли тимчасове обмеження  боржника у праві керувати транспортними засобами не може бути застосовано, щодо мінімального розміру аліментів які повинен виконавець стягувати із боржника на утримання дітей, щодо оформлення спадщини. Під час проведення консультацій роздано 30 буклетів, 15 листівок та 18 примірників інформаційних видань.

Жителі Чортківського району звернулися із питаннями щодо правильності стягнення аліментів із заробітної плати боржника, щодо порядку опису та арешту майна, щодо стягнення виконавчого збору та витрат на проведення виконавчих дій, щодо порядку виконання суспільно-корисних робіт за несплату аліментів, щодо нарахування сум аліментів згідно рішення суду призначеного в частках від доходу громадян, щодо сплати податкового боргу, щодо виконання рішення зобов’язального характеру, щодо користування базою Єдиного реєстру боржників, щодо оформлення документів для виїзду за межі України, щодо підстав застосування обмежень за несплату аліментів, щодо розміру аліментів на дитину, щодо оформлення спадщини за заповітом, щодо прийняття спадщини, щодо визнання батьківства, щодо реєстрації шлюбу за добу, щодо реєстрації шлюбу з неповнолітньою, щодо проставлення апостиля на свідоцтві про шлюб, щодо поновлення актового запису про смерть, щодо реєстрації  шлюбу з іноземцем, щодо зміни прізвища дитини, щодо відкриття виконавчого провадження та добровільного виконання рішення суду, щодо зміни розміру аліментів, щодо відповідальності за несплату аліментів, щодо сплати авансового внеску, щодо перенесення дати державної реєстрації шлюб. Роздано 25 буклетів, 33 листівки та 15 примірників інформаційних видань.

Жителі Шумського району звернулися із питаннями щодо порядку проставлення апостиля, щодо порядку реєстрації шлюбу, щодо порядку оформлення спадщини за законом, щодо порядку зміни прізвища дитини, щодо порядку отримання субсидії, щодо порядку стягнення аліментів, щодо отримання повторного свідоцтва, щодо голосування не за місцем приписки, щодо порядку оформлення паспорта, щодо порядку стягнення заборгованості по аліментах, щодо голосування не за місцем приписки. Роздано 19 буклетів, 11 листівок та 10 примірників інформаційних видань.