Skip to main content
05

Впродовж тижня в області працювали 20 мобільних інформаційних пунктів

15 – 16 травня 2019 року у районних центрах Тернопільської області та м. Тернополі на Театральній площі, вул. Князя Острозького та вул. Київська за участю керівництва Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, працівників районних відділів державної виконавчої служби, державної реєстрації актів цивільного стану та державних нотаріальних контор Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, місцевих центрів та бюро правової допомоги проведено консультування громадян у рамках Загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

Під час зустрічі з громадськістю працівники органів юстиції ознайомлювали місцевих жителів про другий пакет законодавчих ініціатив Мін’юсту #ЧужихДітейНеБуває, а також зі створенням мобільних інформаційних пунктів у населених пунктах Тернопільської області з питань правового інформування населення, дією при Тернопільській обласній державній адміністрації оперативного штабу, покликаного боротися зі спробами рейдерських захоплень земель та зібраного урожаю та про напрямки роботи управління юстиції, про он-лайн сервіси, пріоритети діяльності Міністерства юстиції, впровадження ініціатив Мін’юсту на території області та інформаційних кампаній Міністерства юстиції.

Також громадянам надано 272 консультації, роз’яснення чинного законодавства при роботі мобільних інформаційних пунктів.

Жителі Бережанського району звернулися з питаннями щодо нарахування аліментів, щодо сплати виконавчого збору, щодо виконання рішення суду, щодо реєстрації шлюбу, щодо внесення виправлення до свідоцтва про народження, щодо порядку реєстрації в органах ДРАЦС, щодо надання безоплатної правової допомоги. Роздано 40 буклетів, листівок та інформаційних видань.

Жителі Борщівського району звернулися із питаннями щодо укладення договору дарування, щодо державної реєстрації розірвання шлюбу за рішенням суду, щодо проставлення апостилю, щодо видачі повторного свідоцтва про народження дитини, щодо оформлення спадкової справи, щодо внесення змін до актового запису, щодо договору купівлі-продаж житлового будинку, щодо видачі витягу з ДРАЦС про шлюб на підтвердження дошлюбного прізвища, щодо державної реєстрації розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей, щодо реєстрації шлюбу за добу, щодо вручення свідоцтва про народження безпосередньо у пологовому будинку. Роздано 27 буклетів, листівок та 20 примірників інформаційних видань.

Жителі Бучацького району звернулися із питаннями щодо проставлення апостилю на документах, щодо видачі повторних свідоцтв про одруження та народження, щодо отримання довідки про розмір сплачених та нарахованих аліментів, щодо отримання довідки про заборгованість по аліментах, щодо виконання рішення суду, щодо видачі додаткового свідоцтва про право на спадщину за заповітом. Роздано 17 листівок та 30 примірників інформаційних видань.

Жителі Гусятинського району звернулися із питаннями щодо оформлення спадкових прав на земельну ділянку (пай), щодо розподілу спадщини між спадкоємцями, щодо прийняття спадщини, щодо подання заяви на реєстрацію шлюбу, щодо отримання повторних свідоцтв про народження, щодо сплати аліментів. Роздано 30 буклетів, 30 листівок та 55 примірників інформаційних видань.

Жителі Товстенської ОТГ та Заліщицького району звернулися із питаннями щодо порядку державної реєстрації урочистого шлюбу, щодо порядку приписки дитини, щодо видачі повторного свідоцтва про смерть матері, щодо видачі витягів близького родича, щодо реєстрації новонародженого сина у пологовому будинку, щодо державної реєстрації  структурного утворення політичної партії, щодо спадкування майна за заповітом, щодо видачі витягу з Державного реєстру про народження дідуся, щодо державної реєстрації профспілки, щодо державної реєстрації розірвання шлюбу, щодо порядку державної реєстрації оренди земельної ділянки, щодо порядку державної реєстрації народження дитини, щодо проставлення апостиля на документі виданому органами суду, щодо сплати аліментів, щодо сплати адмінштрафу, щодо порядку державної реєстрації розірвання шлюбу за рішенням суду. Роздано 40 буклетів, 50 листівок та 100 примірників інформаційних видань.

Жителі Збаразького району звернулися із питаннями щодо порядку отримання повторного свідоцтва про шлюб, щодо проставлення апостилю, щодо видачі свідоцтв про право на спадщину, щодо оформлення договору дарування квартири, щодо звернення стягнення на кошти на рахунках, щодо звернення стягнення на доходи боржника. Роздано 13 буклетів, 12 листівок та 30 примірників інформаційних видань.

Жителі Зборівського району звернулися із питаннями щодо порядку позбавлення батьківських прав, щодо оформлення аліментів на підставі рішення суду, щодо державної реєстрації шлюбу з іноземцем, щодо доповнення актового запису про розірвання шлюбу, щодо термінів проставлення апостилю, щодо оформлення договору дарування, щодо підстав для скорочення терміну для державної реєстрації шлюбу, щодо внесення змін до актового запису про народження, щодо отримання витягу щодо підтвердження дошлюбного прізвища, щодо скасування свідоцтва про право на спадщину. Роздано 30 буклетів, 25 листівок та 55 примірників інформаційних видань.

Жителі Козівського району звернулися із питаннями щодо оплати аліментів, щодо одержання пенсії, щодо одержання аліментів, щодо поділу майна, щодо повторної видачі свідоцтва про народження, щодо реєстрації автомобіля на іноземних номерах, щодо перерахування пенсії. Роздано 10 листівок та 15 примірників інформаційних видань.

Жителі Кременецького району звернулися із питаннями щодо оформлення спадщини, щодо державної реєстрації шлюбу з іноземцем, щодо позбавлення боржника права не надавати згоду на виїзд дитини за кордон, щодо стягнення виконавчого збору, щодо стягнення аліментів, щодо оформлення заповіту в органах місцевого самоврядування, щодо спадкування земельної ділянки у разі втрати спадкодавцем державного акта, щодо зміни імені, щодо стягнення аліментів через суд, щодо видачі повторного свідоцтва про шлюб, щодо оформлення апостиля. Роздано 32 буклети, листівки та 25 примірників інформаційних видань.

Жителі Лановецького району звернулися із питаннями щодо посвідчення заповіту, щодо порядку стягнення аліментів, щодо проекту «Шлюб за добу», щодо апостилювання нотаріальних документів, щодо внесення змін до актового запису про шлюб, щодо реєстрації народження дитини в пологовому будинку, щодо порядку розірвання шлюбу за наявності неповнолітніх дітей. Роздано 11 буклетів, 11 листівок та 25 примірників інформаційних видань.

Жителі Монастириського району звернулися із питаннями щодо порядку проставлення апостилю, щодо спадкування за законом, щодо реєстрації народження, щодо місця проживання новонародженої дитини, щодо стягнення аліментів, щодо пошуку метричних актових записів, щодо призначення субсидії, щодо загублення сертифікату на майно. Роздано 14 листівок та 15 примірників інформаційних видань.

Жителі Підволочиського району звернулися із питаннями щодо оформлення договору оренди земельної ділянки, щодо реєстрації народження дитини, щодо захисту дитини від булінгу у школі, щодо виїзду з дитиною закордон без згоди другого з батьків, щодо оформлення спадщини, щодо стягнення виконавчого збору, щодо реєстрації місця проживання дитини, щодо оформлення аліментів, щодо видачі повторного свідоцтва про шлюб, щодо видачі витягу з державного реєстру, щодо запису на прийом до відділів ДРАЦС через веб-портал, щодо скорочення місячного строку при державній реєстрації шлюбу, щодо внесення змін в актовий запис, щодо переліку документів необхідних при реєстрації шлюбу, щодо усиновлення дитини. Роздано 15 буклетів, 15 листівок та 50 примірників інформаційних видань.

Жителі Підгаєцького району звернулися із питаннями щодо реєстрації народження дитини, щодо видачі повторного свідоцтва, щодо реєстрації шлюбу за добу, щодо прийняття спадщини, щодо застосування суспільно корисних робіт до невиконаних рішень суду по стягненню аліментів, щодо реєстрації народження в пологовому будинку, щодо видачі довіреності, щодо внесення змін до актового запису про шлюб, щодо порядку винесення постанов про тимчасові обмеження у праві, щодо оформлення спадщини за заповітом, щодо зміни імені, щодо реєстрації шлюбу з громадянином Польщі, щодо зміни прізвища та по батькові, щодо сплати аліментів, щодо одержання права на власність, щодо видачі повторно свідоцтва про народження, щодо реєстрації шлюбу громадянкою Італії, щодо аліментів на дитину, щодо отримання послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану у ЦНАП, щодо видачі витягу про народження дитини, щодо видачі свідоцтва про шлюб. Роздано 25 буклетів, листівок та інформаційних видань.

Жителі Теребовлянського району звернулися із питаннями щодо спадкування квартири за законом після дядька, щодо спадкування ¼ частини квартири після смерті мами, щодо відчуження квартири, щодо спадкування житлового будинку за законом після смерті чоловіка, щодо посвідчення заповіту, щодо отримання дублікату свідоцтва про смерть батька. Роздано 17 буклетів, листівок та 35 примірників інформаційних видань.

У м. Тернополі, по вулиці Князя Острозького, жителі міста звернулися із питаннями щодо переліку документів необхідних для подачі заяви на розірвання  шлюбу, щодо реєстрації народження дитини без паспорта одного з батьків, щодо звернення з заявою про зміну прізвища не за місцем проживання, щодо вартості урочистої реєстрації шлюбу, щодо процедури визнання батьківства дитини, щодо переліку документів необхідних для отримання витягу про шлюб батьків, щодо отримання витягу про підтвердження дошлюбного прізвища, щодо переліку документів необхідних для проведення державної реєстрації смерті особи, що померла на окупованій території, щодо процедури виправлення помилки у прізвищі дитини, щодо нотаріального посвідчення договору дарування квартири, щодо заповідального відказу, щодо спадкування частини спадщини, що не охоплена заповітом, щодо скасування заповіту, щодо видачі свідоцтва про придбання майна з торгів, щодо укладення спадкового договору, щодо внесення грошових сум у депозит, щодо посвідчення угоди про відчуження та заставу майна, щодо видачі свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя, щодо засвідчення вірності перекладу, щодо звернення стягнення на будинок чи квартиру, щодо порядку оформлення субсидії, щодо звільнення інвалідів І групи від сплати авансового внеску, щодо вирішення спору про розмір заборгованості із сплати аліментів, щодо стягнення боргу із пенсії по інвалідності, щодо мінімального розміру аліментів  на одну дитину, щодо переліку документів для подання заяви на реєстрацію  шлюбу, щодо Єдиного реєстру боржників, щодо переліку документів для реєстрації шлюбу з громадянином іноземної держави, щодо обмеження не платника аліментів у праві виїзду за межі України. Під час проведення консультацій роздано 28 буклетів, 15 листівок та 70 примірників інформаційних видань.

У м. Тернополі, по вулиці Київській, жителі міста звернулися із питаннями щодо зняття арешту з майна, якщо погашено заборгованість по періодичних платежах, щодо переліку документів для припинення діяльності громадської організації, щодо реєстрації шлюбу за добу, щодо сплати авансового внеску при подачі до виконання виконавчого документа про стягнення моральної шкоди завданої внаслідок вчинення кримінального правопорушення, щодо суми штрафу, яка стягується з боржника якщо у нього є заборгованість понад два роки, щодо узаконення самовільного будівництва, щодо звернення стягнення першочергово на квартиру коли за боржником є зареєстрований транспортний засіб, щодо мінімального розміру орендної плати за землю (пай). Під час проведення консультацій роздано 18 буклетів, 10 листівок та 50 примірників інформаційних видань.

Жителі Чортківського району звернулися із питаннями щодо виконання рішення про поділ майна, щодо авансування витрат при пред’явленні до виконанні виконавчого документа, щодо отримання фотокопії документів виконавчого провадження, щодо звернення стягнення на майно боржника, що перебуває в інших осіб, щодо порядку прийняття спадщини, щодо виконання рішення суду про стягнення аліментів із заробітної плати боржника, щодо порядку відмови від прийняття спадщини, щодо порядку оформлення договору дарування, щодо зняття арешту з нерухомого мана, щодо порядку опису та арешту майна боржника, щодо відповідальності за невиконання рішення про сплату аліментів, щодо оформлення спадщини за законом, щодо сплати боргу по виконавчому листу про стягнення аліментів, щодо реєстрації шлюбу за скороченим терміном, щодо порядку отримання повторного свідоцтва про народження, щодо отримання свідоцтва про смерть, щодо порядку видачі витягу з державного реєстру актового запису про шлюб, щодо накладення арешту на рахунки боржника, щодо оформлення спадкових прав на земельну ділянку, щодо оформлення договору дарування, щодо оформлення документів на визнання батьківства, щодо подання заяви на згоду одного з подружжя на придбання квартири, щодо оформлення договору про поділ, щодо реалізації арештованого майна, щодо отримання фотокопій виконавчого провадження, щодо ухилення від сплати аліментів, щодо відповідальності за несвоєчасну сплату аліментів, щодо фінансування виконавчого провадження, щодо позбавлення батьківських прав, щодо тимчасових обмежень за не виконання рішень суду про сплату аліментів. Роздано 63 буклети, 75 листівок та 150 примірників інформаційних видань.

Жителі Шумського району звернулися із питаннями щодо функціонування Єдиного реєстру боржників, щодо накладення арешту на земельні ділянки, щодо стягнення аліментів, щодо зняття арешту з майна боржника, щодо реєстрації народження в пологовому будинку, щодо реєстрації смерті, щодо порядку отримання повторного свідоцтва про народження, щодо звернення стягнення на об’єкти нерухомого майна фізичної особи. Роздано 14 буклетів, 13 листівок та 30 примірників інформаційних видань.