Skip to main content
dsc_0941

Відбувся круглий стіл «Міжнародний день сім’ї»

В рамках Тижня правових знань з нагоди відзначення Міжнародного дня сім’ї та реалізації Загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» начальник відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Марія Музика в приміщенні Тернопільського регіонального центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбувся круглий стіл «Міжнародний день сім’ї» з юристами, спеціалістами органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій Тернопільської області.

Міжнародний день сім’ї відзначають щорічно 15 травня з 1993 року.

Ця дата бере свій початок у 1989 році. Саме тоді Генеральна асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 1994 рік Міжнародним роком сім’ї.

Таким чином намагалися підвищити роль родини у суспільстві, підкреслити важливість повних сімей, спонукати людей до усиновлення, створення будинків сімейного типу, звернути увагу на відповідальність у родинах.

Пізніше, 20 вересня 1993 року, відповідно до резолюції Генасамблеї ООН, було запроваджено Міжнародний день сім’ї, який відзначається щороку 15 травня.

ООН розглядає сім’ю як базовий елемент суспільства, тому, вважають в організації, коли зневажаються основні права однієї сім’ї, під загрозою знаходиться все людство.

Слово «родина» походить від кореня «род», «рід», що говорить саме за себе. «Сім’я» має відношення до продовження роду, тобто народження і виховання дітей, яке традиційно вважається основним призначенням створення сім’ї.

Жодна нація, жодне цивілізоване суспільство не обходилися і не зможуть обійтися без сім’ї. Сім’я – це основа основ і для кожної людини і для кожної держави. В нашій державі теж споконвічно складалися традиції, спрямовані на зміцнення сімейних, родинних зв’язків, відповідальності батьків за виховання дітей. Адже буде жити сім’я – буде жити й процвітати Україна!

Будь-яка держава зароджується з поняття сім’ї: з неї починається життя людини, в ній відбувається формування і розвиток її як особистості і як громадянина. У всі часи про розвиток країни в цілому судили по тому, який рівень добробуту має сім’я всередині держави.

Присутнім роздано буклети «15 травня – Міжнародний день сім’ї», які з нагоди свята розробили працівники головного територіального управління юстиції, Інформаційні видання Міністерства юстиції України «Юстиція відкрита для людей», буклети та листівки.

#ЯМАЮПРАВО!

#МіжнароднийДеньСім’ї

#ТернопільськаЮстиція