Skip to main content
%d0%b5%d0%bd%d0%b5

Начальник Підволочиського РВ ДРАЦС зустрілася з працівниками Скалатської міської ради

З нагоди відзначення Міжнародного Дня сім’ї та на виконання Плану заходів Тижня правових знань, 14 травня 2019 року начальником Підволочиського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області була проведена зустріч з працівниками Скалатської міської ради Підволочиського району Тернопільської області щодо обговорення особливостей подання заяви про державну реєстрацію шлюбу.

Насамперед закцентували увагу на тому, що особи, які бажають зареєструвати шлюб, мають досягти шлюбного віку – 18 років для чоловіків та жінок. За рішенням суду особі, яка досягла 16 років може бути надано право на шлюб. Тому при поданні заяви про державну реєстрацію шлюбу жінка та чоловік пред’являють на посвідчення своєї особи та свого віку паспорт або паспортний документ. Працівник органу, що здійснює державну реєстрацію шлюбу, зобов’язаний обов’язково перевірити наявність в паспорті вклеєних фотокарток у зв’язку з досягненням 25 та 45 річного віку. Для чоловіків, які є військовозобов’язаними, необхідним є пред’явлення військового квитка або тимчасового посвідчення.

Заява про державну реєстрацію шлюбу жінкою та чоловіком подається особисто до органу державної реєстрації актів цивільного стану за їх вибором.        Якщо вони не можуть через поважні причини її подати особисто, то таку заяву, справжність підписів на якій засвідчено нотаріально, можуть подати їхні представники. Повноваження представника мають ґрунтуватися на нотаріально посвідченій довіреності.

При реєстрації шлюбу осіб, які раніше перебували в шлюбі слід перевірити наявність документів, що підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання шлюбу недійсним. Це може бути свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, про визнання шлюбу недійсним, яке набрало законної сили, свідоцтво про смерть одного з подружжя, висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану про анулювання актового запису про шлюб, який є недійсним тощо.

Орган державної реєстрації актів цивільного стану, що прийняв заяву про державну реєстрацію шлюбу, зобов’язаний ознайомити наречених з умовами і порядком державної реєстрації шлюбу, їхніми правами та обов’язками як майбутніх подружжя і батьків, обов’язком повідомити один одному про стан свого здоров’я, попередити наречених про відповідальність за приховання відомостей про наявність перешкод для державної реєстрації шлюбу.

Шлюб реєструється після спливу одного місяця від дня подання особами заяви про реєстрацію шлюбу. У виняткових випадках цей строк може бути скорочений керівником відділу реєстрації актів цивільного стану на підставі спільної заяви осіб, які бажають укласти шлюб, та документів, які підтверджують наявність поважної причини для його скорочення. Це може бути вагітність нареченої, народження нею дитини, а також – якщо є безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого. Тоді шлюб реєструють у день подання відповідної заяви або у будь-який інший день за бажанням наречених протягом одного місяця.

Крім того, працівникам Скалатської міської ради проінформували про те, що жителі будь-якого району області можуть скористатися послугою «Шлюб за добу» в Тернополі.

#ЯМАЮПРАВО!

#МіжнароднийДеньСім’ї

#ТернопільськаЮстиція