Skip to main content
60009958_905367169855760_4211265796514512896_n

Проведено правоосвітній захід у економічному ліцеї №9 ім. Іванни Блажкевич

В рамках реалізації Загальнонаціонального правоосвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» головний спеціаліст відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Неля Атаманчук провела у Тернопільському навчально-виховному комплексі “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – економічний ліцей №9” ім. Іванни Блажкевич правоосвітній захід з нагоди Міжнародного дня сім’ї для учнів 9 класу на тему: «Сім’я та насильство над дітьми».

Насильство – це дія, спрямована проти волі людини із застосуванням фізичної сили, влади, погроз. Кожен з нас у своєму житті стикався з проявом насильства. Але не варто забувати, що насильство від насильства дуже відрізняється,  відрізняється формою, ступенем травмування, віком дитини і частотою повторення (чи був це одиничний випадок, чи систематично повторювався). За родом своєї діяльності доводиться мати справу з ситуацією, коли насильство над дитиною залишає невиправний  слід в її особистості та руйнує психіку. Така дитина не в змозі стати зрілою людиною, а це значить, не може взяти відповідальність за себе, створити сім’ю, знайти себе.

Виділяють чотири основні форми насильства:  фізичне насильство, психологічне, сексуальне, економічне.

Насильство в сім’ї дуже впливає на життя дітей і підлітків. Третина дітей в Україні щороку спостерігають акти насильства в сім’ї. Діти, матері яких зазнали знущань, у шість разів частіше намагаються покінчити життя самогубством, 50% з них схильні до зловживань наркотиками та алкоголем. Двадцять відсотків студентів вищих навчальних закладів втягнуті у насильницькі стосунки, причому 66% розповідають про це другові, 26% – батькам, 25% – нікому не розповідають.

Учням ліцею роздано інформаційні буклети  «15 травня – Міжнародний день сім’ї», «Як протидіяти домашньому насильству?» та Інформаційні видання Міністерства юстиції України «Юстиція відкрита для людей».

#ЯМАЮПРАВО!

#МіжнароднийДеньСім’ї

#ТернопільськаЮстиція