Skip to main content
60803987_2206837466098408_2719436046147256320_n

Проведено правоосвітній захід у школі № 16 на тему «Булінг – це теж насильство»

В рамках реалізації Загальнонаціонального правоосвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», з нагоди Міжнародного дня сім’ї, головний спеціаліст відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Неля Атаманчук провела у Тернопільській загальноосвітній школі №16 ім. В. Левицького правоосвітній захід для учнів 5 класу на тему: «Булінг – це теж насильство».

Насильство над дітьми – це дії, що завдають шкоди дитині з боку людей, на яких покладено догляд та опіку над нею. До нього відносяться всі види насильства, притаманні дорослим, а також занедбаність і нехтування потребами дитини.

Учням розповідали про булінг; акцентували увагу на тому, що знущання може бути не тільки фізичним, а й економічним, психологічним, сексуальним. Пояснювали що робити, якщо стали жертвою цькування однолітків та як діяти, якщо вони стали свідками булінгу.

Завданням працівників юстиції було поглибити розуміння дітей щодо поняття булінгу, відповідальності агресора за булінг та способів протидії булінгу. Особливу увагу під час бесіди приділили відносинам з вчителями та батьками.

Звернули увагу, що доки дитині не виповнилось 18 років, відповідальність за її вчинки несуть батьки. Пам’ятайте, якщо дитина порушує права іншої дитини, вчиняючи над нею насильство (булінг), батьки можуть бути притягнуті до адміністративної, кримінальної або цивільної відповідальності.

Учням школи роздано інформаційні буклети «15 травня – Міжнародний день сім’ї», «Зупинимо булінг разом», «Як протидіяти домашньому насильству?», «Відповідальне батьківство» та Інформаційні видання Міністерства юстиції України «Юстиція відкрита для людей».

#ЯМАЮПРАВО!

#МіжнароднийДеньСім’ї

#ТернопільськаЮстиція