Skip to main content
60066394_2299106283536437_2324569328617259008_n

Проведено правоосвітній захід у школі № 16 на тему «Як протидіяти булінгу та насильству над дітьми»

В рамках реалізації Загальнонаціонального правоосвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» працівники відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області провели у Тернопільській загальноосвітній школі № 16 ім. В. Левицького правоосвітній захід з нагоди Міжнародного дня сім’ї на тему «Як протидіяти булінгу та насильству над дітьми».

Булінг – це агресивна поведінка щодо окремої особи або групи, з метою приниження, домінування, фізичного чи психологічного самоствердження. Булінг може проявлятись у вигляді психологічного тиску (образи, приниження, погрози, ігнорування тощо) та фізичних знущань (удари, поштовхи, принизливий фізичний контакт, побиття та інше). Нерідко фізичний і психологічний тиск поєднуються.

Насильство над дітьми – це дії, що завдають шкоди дитині з боку людей, на яких покладено догляд та опіку над нею. До нього відносяться всі види насильства, притаманні дорослим, а також занедбаність і нехтування потребами дитини.

Найбільш поширеними формами насильства над дітьми є нехтування та емоційне знущання.

Наслідки жорстокого поводження з дітьми впливають на фізичне та психічне здоров’я населення, соціальне життя та зайнятість, сповільнюють соціальний та економічний розвиток країн.

Згідно з дослідженнями Ради Європи, кожна 5-та дитина в Україні зазнає різних форм сексуального насильства (від розбещення до зґвалтування). Кожна 3-тя дитина стає жертвою фізичного насильства, а кожна 2-га – жертвою психологічного.

Учням школи роздано інформаційні буклети «15 травня – Міжнародний день сім’ї», «Як протидіяти домашньому насильству?» та Інформаційні видання Міністерства юстиції України «Юстиція відкрита для людей».

#ЯМАЮПРАВО!

#МіжнароднийДеньСім’ї

ернопільськаЮстиція