Skip to main content
dsc_0894

У ТЗОШ №18 проведено урок «Ми йдемо в європейський дім»

В рамках Тижня правових знань з нагоди відзначення Дня Європи та реалізації Загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» начальник відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Марія Музика провела два уроки поспіль для учнів 7-Б та 8-А класів Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №18 на тему «Ми йдемо в європейський дім»

День Європи – свято, що відзначається в країнах Європейського Союзу 9 травня, а також офіційно в Україні щорічно у третю суботу травня з 2003 року.

Свято було встановлено в Україні «…враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію…» згідно з Указом Президента України від 19 квітня 2003 року № 339/2003 «Про День Європи».

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях: свободи, демократії, поваги до прав людини, верховенства права, та враховує інтереси всіх учасників.

Відправною точкою на шляху до започаткування відзначення Дня Європи вважається Декларація Шумана, оприлюднена 9 травня 1950 року. Цей історичний документ, направлений на об’єднання під єдиним керівництвом вугільних та сталеплавильних ресурсів низки європейських держав, насамперед Франції та Німеччини, заклав підґрунтя європейської інтеграції.

Рішення щодо увічнення дати проголошення Декларації Шумана шляхом святкування 9 травня як Дня Європи прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані.

Щорічно з нагоди свята у Брюсселі, де перебувають керівні органи ЄС, а також у країнах-учасницях ЄС відбуваються офіційні урочистості.

Основна ідея загальноєвропейського Дня – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним у «Європейському домі».

Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи.

Школярам роздано буклети ««Ми йдемо в європейський дім»», які з нагоди свята розробили працівники головного територіального управління юстиції, Інформаційні видання Міністерства юстиції України «Юстиція відкрита для людей», буклети та листівки.

#ЯМАЮПРАВО!

#ДеньЄвропи

#ТернопільськаЮстиція