Skip to main content

23 червня – День державної служби

23 червня своє професійне свято святкують державні службовці. День державної служби відзначається в Україні щорічно з 2003 року в День державної служби Організації Об’єднаних Націй, згідно з Указом Президента від 04.04.2003 № 291/2003 «Про День державної служби» ураховуючи роль державної служби у процесі становлення України як суверенної, незалежної, демократичної, соціальної, правової держави та підтримуючи рішення Генеральної Асамблеї ООН.

В цей день відзначаються найкращі представники серед державних службовців України, які щорічно обираються Національним агентством України з питань державної служби на всеукраїнському конкурсі «Кращий державний службовець».

Державна служба регулюється Законом України «Про державну службу», який прийнятий в грудні 2015 року та з 1 травня 2016 року набрав чинності. Майбутнє розвитку країни, її міжнародний авторитет, можливість конкуренції, рівень поваги населення країни залежить від професійного рівня та ступеня моральності державних працівників.

Згідно пункту другого статті 1 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII Державний службовець – це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті), одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов’язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби.

На даний час в Україні налічується близько 300 тисяч державних службовців. З цього числа майже 100 тисяч – це посадові особи органів місцевого самоврядування. У співвідношенні державних службовців з населенням України – 0,6% всіх громадян працюють в органах державної влади. Цей показник є середнім в країнах Європи.

Державна служба є ключовим елементом системи державного управління, від ефективності функціонування якого залежить ступінь задоволення законних інтересів громадян, успішність діяльності уряду і в кінцевому підсумку – стабільний розвиток країни та її конкурентоздатність на міжнародному ринку. Державні службовці беруть участь у створенні та реалізації державної політики. Вони формують імідж країни на міжнародному рівні, а від сумлінності багатотисячної команди чиновників, які працюють у державних органах влади, залежить соціальна стабільність та рівновага у суспільстві, моральне та фінансове благополуччя населення.

Коротко, але змістовно про Національне агентство України з питань державної служби.

Головне територіальне управління юстиції

у Тернопільській області